Zamknij

Nowa dyrektor muzeum zadebiutowała na wernisażu [FOTO]

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 20:47, 10.03.2023 . Aktualizacja: 21:09, 10.03.2023
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24 Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24

W piątek (10.03.) odbył się wernisaż dwóch wystaw w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów. Wydarzenie było debiutem Katarzyny Szepieniec, która formalnie od tygodnia jest nowym dyrektorem jedynej w Gorlicach instytucji kultury zarządzanej przez Województwo Małopolskie.

Przez wiele lat przyzwyczailiśmy się, że artystów prezentujących swoje prace w Dworze Karwacjanów witał i przedstawiał Zdzisław Tohl. Dziś byłego już dyrektora oczywiście nie mogło zabraknąć. Tym razem jednak zjawił się w roli gościa, a rolę osoby otwierającej wystawę przejęła Katarzyna Szepieniec, nowa dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów. 

[ZT]14548[/ZT]

To dla mnie ogromny zaszczyt i duma, z pokorą przyjmuję to stanowisko po dyrektorze Tohlu. To dla mnie ogromne wyzwanie.

- mówiła Szepieniec.

Podkreśliła też, że będzie robić wszystko, aby instytucja dalej się rozwijała i działała prężnie, tak by wyróżniała się na tle innych zarówno w regionie jak i w kraju.

Po przedstawieniu artystów biorących udział w dwóch nowych wystawach gratulacje objęcia stanowiska wręczył Witold Kochan, Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego. List z gratulacjami także w imieniu burmistrza miasta Gorlice przekazał z kolei Wojciech Zapłata.

Tradycyjnie dwie wystawy

Główna z wystaw zlokalizowana w sali im. Ks. Bronisława Świeykowskiego  to "Artefakty 22 - Punkt i linia a przestrzeń". To zbiorowa prezentacja głownie abstrakcyjnych dzieł siedmiorga artystyów: Bednarska Karolina, Cieszyńska Elżbieta, Duracz - Gil Iwona, Haba Marek, Kałamarz - Kucz Anna, Włodarczyk - Rułka Agnieszka, Zielińska - Krudysz Nina.

Druga wystawa z kolei to malarstwo pochodzącego z Krakowa, a mieszkającego w Przemyślu Marka Mikruty. Zaprezentowane zostały obrazy pełne soczystych kolorów ukazujące często piękno zieleni.

Obie wystawy można obejrzeć do 11 kwietnia.

[FOTORELACJA]2095[/FOTORELACJA]

[CGK]445[/CGK]

[CGK]449[/CGK]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%