Zamknij

Gorlickie krajobrazy tłem filmu „Więcej” z Kingą Preis w roli głównej. Rusza casting do ról dziecięcych

12:40, 09.12.2022 . Aktualizacja: 12:43, 09.12.2022
Skomentuj fot. kadr z filmu „Wszystko Gra” / NextFilm fot. kadr z filmu „Wszystko Gra” / NextFilm

To, że nasz powiat bogaty jest w miejsca, które są chętnie wykorzystywane przez reżyserów, jako filmowe plenery, wiadomo nie od dzisiaj. Dość wspomnieć, chociażby Jerzego Hoffmana czy Wojciecha Smarzowskiego, którzy realizowali u nas jedne ze swoich największych produkcji. Tym razem krajobrazy Gorlickiego postanowił „wykorzystać” Bartłomiej Żmuda, młody reżyser, który chce u nas nakręcić film „Więcej”. Główną rolę w produkcji ma zagrać Kinga Preis.

Kadry z Gorlickiego będą bez wątpienia doskonałą promocją naszego regionu, a zaproszenie do współpracy przy realizacji filmu otrzymało Starostwo Powiatowe w Gorlicach oraz miasta i gminy z naszego powiatu, a także prywatne firmy.

Prace nad filmem „Więcej” trwają już od kilku lat. W produkcję zaangażowany jest między innymi Polski Instytut Sztuki Filmowej, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny czy Małopolski Fundusz Filmowy.

Zdjęcia, które będą realizowane w naszym powiecie, mają rozpocząć się w przyszłym roku, nie wcześniej niż w sierpniu 2023 roku, a ponieważ większość fabuły rozgrywa się zimą, to zakończą się w okolicach lutego 2024 roku. Akcja osadzona będzie zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i wśród leśnych ścieżek w gminie i mieście Gorlice oraz Biecz, a także w gminach Łużna i Uście Gorlickie.

„Więcej” to historia lekko upośledzonej kobiety, która mieszka w małym domku przy lesie i samotnie wychowuje czworo dzieci. Niestety sąd zabiera jej dwójkę najmłodszych pociech. Kobieta zrobi wszystko, by odzyskać swoje dzieci.

Rolę „Joanny” głównej bohaterki zagra Kinga Preis. U boku aktorki pojawią się dzieci, które reżyser chciałby znaleźć wśród najmłodszych mieszańców regionu.

Szczupła blondynka w przedziale wiekowym od 5 do 8 lat i równie szczupły chłopiec w wieku od 5 do 9 lat – mają zagrać dzieci Joanny, które zostały jej odebrane przez sąd. Dzieci nie muszą mieć wyjątkowych zdolności aktorskich, chodzi o to, żeby dobrze się czuły przed kamerą. W castingu zostanie też wybranych około 15 dzieci w podobnym wieku, ale też kilkoro 2-3-latków, które zagrają dzieci z sierocińca.

Casting zaplanowany jest na wiosnę 2023 roku, ale już teraz można przesyłać wstępne zgłoszenia ze zdjęciem dziecka oraz telefonem kontaktowym do opiekuna, na adres mailowy: [email protected]

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%