Zamknij
REKLAMA

Weź udział w warsztatach z grafiki, fotografii i filmu poklatkowego!

16:41, 29.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów zachęca dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych warsztatach z grafiki, fotografii i filmu poklatkowego.  Są jeszcze wolne miejsca!

Projekt "SPOJRZENIA... - warsztaty oka uważnego, sztuki odkrywania i twórczego działania" odbędzie się końcem lipca w Kasztelu w Szymbarku. Zapisy jednak już trwają i zostały ostatnie wolne miejsce! A warto skorzystać!

Zadanie ma na celu trening "uważnego oka", z zastosowaniem: fotografii, grafiki, kolażu oraz animacji poklatkowej. Temat przewodni to wizerunek człowieka w wybranych epokach, począwszy od przedstawień malarskich okresu renesansu aż do czasów nam współczesnych. Oprócz charakterystycznych cech wyglądu przedstawianych postaci, chcemy skupić uwagę na przeżyciach portretowanej osoby, a głównie na detalach takich jak: dłonie, przedmioty, symbole, faktury, pomagających odczytywać sensy zawarte w dawnych dziełach.

Portrety są źródłem wiedzy np. o ideałach piękna czy życiu w danej epoce. A jakie ideały piękna mają dzisiaj młodzi ludzie? Co powiedzieliby o sobie w obecnych czasach? Jakie ozdoby, faktury czy przedmioty wybraliby do swoich portretów?

Inspiracją do wykonania prac, będą obrazy, stroje i przedmioty znajdujące się w Muzeum, a w ich odkrywaniu pomogą ćwiczenia uważności i zabawy graficzne. Efekt końcowy to fotografie, dźwięk, animowane autoportrety oraz uważne i "świadome oko".

Wydarzeniem towarzyszącym, będzie wystawa prac uczestników zajęć warsztatowych i spotkanie podsumowujące projekt. Całość udokumentowana zostanie publikacją w formie katalogu oraz filmu.

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach na realizację projektu uzyskało dofinansowanie z funduszy Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Edukacja kulturalna 2022".

Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat.

Zapisów można dokonywać mailowo: [email protected] lub telefonicznie 665 287 067.

Wstęp na warsztaty to symboliczne 4zł

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%