Zamknij
REKLAMA

Wyjątkowy wernisaż - Tadeusz Łuczejko - malarstwo, muzyka i..zegary! [ FOTO / WIDEO ]

11:15, 27.05.2022 | PB
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24
REKLAMA

W czwartek 26 maja odbył się wernisaż wystawy malarstwa gorliczanina, Tadeusza Łuczejki. Artysta wydarzenie urozmaicił krótkim koncertem muzyki elektronicznej  - zobaczcie i posłuchajcie na krótkim filmie!

Tadeusza Łuczejkę kojarzy z pewnością większość mieszkańców Gorlic. Jednak pewnie nie każdy miał okazję zobaczyć jego obrazy. Znany jest bowiem przede wszystkim z Gorlickiego Centrum Kultury, gdzie przepracował 35 lat. W lutym br. przeszedł na zasłużoną emeryturę. Zasłynął też z organizacji  Międzynarodowych Prezentacji Multimedialnych „Ambient Festival”, które cyklicznie odbywają się w Gorlicach od 2001 roku.

Malarstwo śmiało można powiedzieć jest jego drugą pasją zaraz po muzyce. Tworzy wyjątkowe obrazy, których nie potrzeba opisywać - je po prostu trzeba obejrzeć, do czego serdecznie zachęcamy - wystawa jest dostępna do 26 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Gabryela przy ul. Jagiełły.

Są to obrazy malowane farbami akrylowymi, ponieważ nimi się szybko maluje, szybko schną, a ponieważ ja przez długie długie lata będąc pracownikiem mojej macierzystej firmy [ GCK -dop. red.] niezbyt miałem czas i całe to malarstwo robiłem w wolnych chwilach.

O Tadeuszu Łuczejce można by rzecz, że jest "artystą orkiestrą" - jest świetny w wielu dziedzinach sztuki. Podczas wernisażu każdy obecny mógł się dowiedzieć, że jego pierwsza wystawa miała miejsce jeszcze w czasach głębokiego komunizmu, a zaprezentował on wówczas właśnie w budynku MBP zaprojektowane przez siebie.. meble! Jest specjalistą od muzyki elektronicznej - wydał z nią wiele własnych płyt, maluje oraz tworzy zegary! Je również można obejrzeć w ramach wystawy - a jeśli komuś się któryś spodoba, można go po prostu kupić! 

[FOTORELACJA]1680[/FOTORELACJA]

Tadeusz Łuczejko — plastyk, realizator dźwięku, muzyk.

Pomimo, że rodzinnie wywodzi się z Krakowa, mieszka i pracuje w Gorlicach. Pomysłodawca oraz dyrektor artystyczny Międzynarodowych Prezentacji Multimedialnych „AMBIENT FESTIVAL” w Gorlicach. Na swoim koncie ma 9 autorskich płyt i jedną kompilację z interpretacjami utworów Eugeniusza Rudnika. Albumy Early Recordings i Nocturne otrzymały wyróżnienia Red Fingerprint za wartość artystyczną oraz Big Red Button za jakość dźwięku oraz otrzymały tytuły płyt roku Best Records. Wyróżnienia zostały przyznane przez branżowy magazyn dla audiofilów High Fidelity. Tadeusz Łuczejko jest laureatem złotej dziesiątki konkursu Radiowej Trójki na najlepsze nagranie muzyki elektronicznej. Dzielił scenę z takimi wykonawcami jak: Tomasz Stańko, Marek Biliński, Józef Skrzek, Władysław Komendarek, Michel Banabila, Robin Guthrie /Cocteau Twins/, Neuronium, Alex Paterson /The ORB/, Harald Grosskopf, Manuel Göttsching, Pieter Nooten. Koncertował między innymi w Gdańsku, Toruniu, Warszawie, Kaliszu, Bydgoszczy, Danii i na Słowacji.

Jako plastyk projektował ilustracje książkowe, współpracując z takimi wydawnictwami jak Iskry, Alfa (Warszawa), PiK (Katowice) czy ART (Kielce). Na koncie ma okładki książek Stephena Kinga, Roberta E. Howarda, Poula Andersona, Jacka Higginsa i innych. Za swoje plakaty otrzymał kilka nagród i wyróżnień, m.in. na Ogólnopolskich Warsztatach Graficznych w Warszawie. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych m.in. w Danii, na Słowacji oraz w Polsce: w Warszawie (dwukrotnie), w Katowicach, Żywcu, Tarnowie, Nowym Sączu, Kaliszu, Bieczu, Gorlicach. Trzykrotny laureat nagrody plastycznej im. Alfreda Długosza, a także laureat nagrody „Mosty Starosty”. Uhonorowany statuetką „Dersława Karwacjana” — najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przez Burmistrza Miasta Gorlice, za zasługi na rzecz promowania naszego miasta.

Informacja o artyście: MBP w Gorlicach

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

JAJA

11 1

Nie znam...ale może warto kupić któryś obraz tego artysty bo kiedyś będzie wart fortune 12:54, 27.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


proszęproszę

11 3

usunąć durne, chamskie, niczego nie wnoszące komentarze 17:48, 27.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

A-linkaA-linka

2 0

Proszę zgłaszać. Czerwony trójkąt z wykrzyknikiem, nad każdym postem.. 18:42, 27.05.2022


BrawoBrawo

9 1

Brawo Panie Tadeuszu! Rewelacja! 22:36, 27.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Feniks z Popiołów ŻeFeniks z Popiołów Że

3 1

Gratulacje Panie Tadeuszu. Twoja działalność jest jednym z niewielu aspektów Gorlic który przysparza miastu rzeczywistej dumy! Taki szczery i z serca płynący talent bez wszechobecnej wazeliny dla śmiesznych i żenujących lokalnych układów tego kocidołka:-) 13:31, 29.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%