Zamknij
REKLAMA

"Echa" teatru Migro przeniosły gorliczan na dawne Kresy Wschodnie [ FOTO ]

16:25, 08.05.2022 | PB
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24
REKLAMA

Na gorlickim Rynku 8 maja odbył się spektakl w wykonaniu grupy Migro. Była to niecodzienna impresja bez słów na temat Kresów Wschodnich. 

Spektakl "Echa" jest przedstawieniem teatralnym bez słów. W niedzielę aktorzy swoją grą opowiedzieli o Krasach Wschodnich - zapomnianych miejscach, ludziach i przedmiotach, które "zostają". Narratorem przedstawienia była muzyka – utwory instrumentalne i pieśni śpiewane na żywo przez aktorów.

Sztuka była nie tylko opowieścią o przeszłości, ale również zaproszeniem do przyjrzenia się własnym korzeniom oraz roli, którą pełnią w naszym codziennym życiu i we współczesnym świecie.

Podczas przedstawienia widzowie mogli się przenieść do świata wielu kultur, narodowości i wyznań, który były nieodłącznym elementem Kresów Wschodnich sprzed wojny i do czasów powojennych. 

Spektakl poprzez technikę Gaga, czyli unikatowy język ruchowy opracowany przez Ohada Naharina opowiedział o migracji, przesiedleniach, o tym, co do niedawna wydawało się przeszłością, a wróciło do nas z całą swoją siłą. Gra aktorska z pewnością wymagała od widzów skupienia i uwagi. 

[FOTORELACJA]1653[/FOTORELACJA]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

DaskaDaska

7 0

Spektakl z wykonaniem grupy Teatru Migro był świetny. Bardzo Dziękuje wykonawcą. Życzę dużych sukcesów w pracy twórczej.
19:19, 08.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MitellMitell

1 2

Wspanialy super szkoda ze tak mało rozleklamowany aczkolwiek grupa do ktorej docierał musiala miec IQ powyżej 90
Reszta niestety nie miala pojęcia o czym mowa 00:10, 09.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%