Zamknij
REKLAMA

Gorlice. Championy Powiatu 2021 - finał

14:54, 09.06.2021 | Jarosław Rozpłochowski
Skomentuj
REKLAMA

 8 maja br. w auli budynku Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorlicach, odbyła się pierwsza edycja nagrody "Champion Powiatu Gorlickiego". To ustanowiona w bieżącym roku nagroda Zarządu Powiatu Gorlickiego. Jej inicjatorem jest członek Zarządu Powiatu Adam Urbanek. Nagroda jest przyznawana w sportach olimpijskich i nieolimpijskich (letnich, zimowych, halowych).

Nagroda jest uhonorowaniem ludzi promujących sport w powiecie gorlickim, poświęcającym czas zawodnikom, dbających o promowanie zdrowego stylu życia, a tym samym przeciwdziałających patologiom społecznym. Nagroda służy uhonorowaniu wszystkich ludzi, dla których sport jest wielką pasją, wiąże się z osobistym zaangażowaniem i walką o jak najlepsze wyniki we współzawodnictwie.Uroczystą galę rozpoczął występ młodych wykonawców z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach pod opieką Agaty Masztafiak.

Otwarcia dokonała Starosta Gorlicki Maria Gubała. Ziemia gorlicka kipi bogactwem uzdolnionych ludzi. Ma wspaniałych zawodników i doskonałych trenerów, których zaangażowanie w pracę sprawia,   że osiągane wyniki są na bardzo wysokim poziomie i dają satysfakcję nam wszystkim – mówiła podczas swojego wystąpienia starosta Maria Gubała. Dzisiejszy wieczór jest naszym podziękowaniem dla Państwa za to, że dostarczacie nam olbrzymich emocji i sportowych wrażeń. Dziękuję Państwu, za Waszą pracę i życie pełne pasji. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i życzę sukcesu nam wszystkim w tych obszarach, za które  jesteśmy odpowiedzialni i w tym wszystkim co podejmujemy. Potrzebny jest nam sukces, bo on daje energię do działania. I tego Państwu życzę, na co dzień i na przyszłość – dodała na zakończenie.

Wśród zaproszonych gości, nominowanych i wnioskodawców, członków Zarządu Powiatu oraz radnych Rady Powiatu był obecny również Senator RP Wiktor Durlak, który wraz ze starostą i Adamem Urbankiem – członkiem Zarządu Powiatu, wręczał statuetki championom naszego powiatu. Laudacje odczytywał Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Roman Dziubina.

Statuetki przyznano w siedmiu kategoriach:

Sportowiec roku - Maciej Serafin – wnioskodawca Automobil Klub Biecki

Trener roku - Leszek Ptak -  wnioskodawca Zbigniew Kurasz

Sportowa impreza roku - Wyścig Górski Magura Małastowska – wnioskodawca Marek Sitek

Odkrycie roku - Kapituła nie przyznała w tej kategorii nagrody ponieważ nie otrzymała żadnych wniosków.

Sportowy działacz roku - Adam Rachwał -  wnioskodawca Stowarzyszenie Maraton Gorlice

Sponsor roku - Iwona Rudek – wnioskodawca Wojciech Bajorek

Sportowiec roku w kategorii "Sprawni inaczej" - Kapituła nie przyznała w tej kategorii nagrody ponieważ nie otrzymała żadnych wniosków.

Trener roku lub opiekun sportowca "Sprawni inaczej" - Kapituła nie przyznała w tej kategorii nagrody ponieważ nie otrzymała żadnych wniosków.

Drużyna roku - Gorlicki Klub Piłki Siatkowej -  wnioskodawca Tomasz Chmura

Osobowość sportowa 50+ - Ryszard Cygańczuk -  wnioskodawca Międzyszkolny Klub Narciarski Gorlice

Poniżej przedstawiamy sylwetki nagrodzonych

Sportowiec roku – Maciej Serafin

Członek Automobilklubu Bieckiego. Jest zawodnikiem posiadającym licencję kierowcy rajdowego oraz wyścigowego. W latach 2019- 2020 reprezentował Automobilklub Biecki podczas rajdów samochodowych, w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski organizowanych na terenie Polski i Słowacji oraz w Mistrzostwach Europy w Wyścigach Górskich. W ciągu zaledwie ostatnich dwóch lat był zdobywcą: Mistrza Polski GSMP 2019 w klasie A/PL- 2000 samochodów Kategorii I; Wicemistrza Polski GSMP 2019 w grupie A/PL samochodów zamkniętych Kategorii I; Mistrza Polski Samochodowych Wyścigów Górskich 2020 w Klasyfikacji Klasy 5b.

Trener roku – Leszek Ptak

Jest trenerem posiadającym czarny pas i 4DAN. Od 2006 roku prowadzi treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych, najpierw pod patronatem jasielskiego klubu, a od 2018 w Bieckim Klubie Karate Kyokushin. Zaraża tą dyscypliną coraz większą liczbę osób. Jego podopieczni biorą udział w wielu zawodach organizowanych na terenie kraju, za granicą oraz podczas imprez charytatywnych. W 2014 roku na XXVII Mistrzostwa Europy Kyokushin jego zawodniczka Angelika Jarecka zdobyła złoty medal.

Sportowa Impreza Roku - Wyścig Górski Magura Małastowska

To ogólnopolska impreza organizowana przez Automobilklub Biecki. Wyścig wchodzi w skład Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozgrywanych na terenie całego kraju jak i Słowacji. Jest skierowany zarówno do kierowców jak i pasjonatów motoryzacji, którzy podziwiają technikę jazdy samochodów. Przedsięwzięcie wykorzystuje specyfikę obszaru jaką jest dziedzictwo kulturowe ukształtowane na styku 3 kultur, bogate dziedzictwo historyczne, ponieważ uczestnicy w ramach imprezy zapoznają się z atrakcjami turystycznymi regionu. Wydarzenie trwa 3 dni, w piątek odbywa się odbiór administracyjny na rynku w Gorlicach, natomiast w sobotę i niedzielę wyścig przenosi się do miejscowości Małastów gdzie rozgrywają się zawody.

Sportowy działacz roku - Adam Rachwał

Jest prezesem Stowarzyszenia Maraton Gorlice które dzięki jego osobie staje się rozpoznawalne nie tylko na mapie Gorlic ale także całego regionu. Od lat pracuje na rzecz rozwoju sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców powiatu gorlickiego. Pomimo trwającej pandemii, w 2020 roku zorganizował kilka imprez sportowych m.in.: Bieg Tropem Wilczym, Bieg Pamięci Bohaterom Powstania Warszawskiego czy I Biecki Bieg Szlakiem Królowej Jadwigi. Jest człowiekiem pracującym wolontaryjnie, skrupulatnym i zawsze wywiązującym się ze swoich obowiązków. Jego autorytet wśród członków Stowarzyszenia wynika nie z faktu władzy, lecz uznania dla jego osobowości, kompetencji i doświadczenia.

Sponsor roku - Iwona Rudek

Jest osobą mocno zaangażowaną w rozwój i popularyzację piłki ręcznej w gminie Biecz i powiecie gorlickim. Od 2011 aktywnie wspiera finansowo i organizacyjnie UKS Wiertmet w Libuszy. Dzięki jej wsparciu i firmy Polskie Piekarnie, klub może realizować szereg przedsięwzięć o charakterze sportowym, artystycznym, turystycznym oraz społecznym. Wsparła i wspiera wiele przedsięwzięć m.in.: Ogólnopolski Konkurs Szkoleniowy, Mała Liga Piłki Ręcznej Wiertmet Handball Cup, Piłka ręczna łączy nas – sport alternatywą dla uzależnień, Zimowe ferie na zdrowo i sportowo i wiele innych. Od 2012 roku pełni funkcję Prezesa UKS Wiertmet Libusza. Dba o dzieci i młodzież zabezpieczając środki finansowe na prawidłowe szkolenia, obozy sportowe, turnieje międzynarodowe i ogólnopolskie. Dzięki jej pracy i finansom na rzecz klubu, wychowanek UKS Wiertmet Łukasz Kucharzyk występuje w Superligowym zespole Gwardia Opole a Kasper Kosiba jest młodzieżowym Reprezentantem Polski uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Kielcach.

Drużyna roku - Gorlicki Klub Piłki Siatkowej

To drużyna, prowadzona przez doświadczonego trenera Krzysztofa Kozłowskiego. Po wywalczeniu 3 razy pod rząd od 2017 do 2020 mistrzostwa województwa małopolskiego awansowała pierwszy raz w historii klubu do II ligi Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Drużyna z udanym skutkiem reprezentowała miasto i powiat uczestnicząc w rozgrywkach ogólnopolskich na różnych szczeblach i kategoriach wiekowych. Niestety debiut w II lidze zbiegł się z czasem pandemii i dla tego nie można było oglądać i dopingować drużyny w trakcie drugoligowych zmagań.

Osobowość sportowa +50 - Ryszard Cygańczuk

Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie specjalizacja narciarstwo. W latach 1975 – 1982 pracował w Wydziale Kultury, kultury fizycznej i turystyki Urzędu Miasta w Gorlicach. Przez 44 lata był nauczycielem wychowania fizycznego w Miejskim Zespole Szkół nr. 5 w Gorlicach. W trakcie swojej kariery zawodowej uzyskał następujące uprawnienia: Trener II klasy narciarstwa zjazdowego i klasycznego, Instruktor koszykówki, Instruktor narciarstwa klasycznego, Sędzia narciarski w stopniu związkowym, Ratownika Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Regionalnej Grupy Krynickiej, Kierownika Sekcji Operacyjnej w Gorlicach oraz Euro- Instruktora zawodowego Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

19561956

2 5

Brawo Panie Ryszardzie, wniosek , ma Pan jakieś 85 lat, a wygląd na 50+ 20:21, 09.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xx

1 0

To taka choroba 23:50, 12.06.2021


eellaaeellaa

9 1

byle sie odznaczac...... 06:06, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

69876987

11 1

Nie rozumiem dlaczego Serafina biorą pod uwagę , przecież kierowca samochodu rajdowego to nie sport ! Sport to ogólny ruch ciała i ćwiczenia ogólnorozwojowe , ale kierowca ?
W takim razie , czy każdy kto ma prawko staje się od razu sportowcem ? 08:41, 10.06.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

????

1 1

A jak ide do pracy na piechote to też jestem sportowcem? 11:36, 10.06.2021


mmnmmn

1 0

Nie :) 17:04, 10.06.2021


123123

3 0

zlot ,,plecaków" 12:43, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

STANLEYSTANLEY

5 0

NIc szczegolnego!!!!!!! 14:54, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika.Monika.

4 1

Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89 12:16, 12.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika.Monika.

2 1

Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu.. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika090 15:06, 13.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%