Zamknij

GKS Glinik - po dwóch meczach na koncie 3 punkty

23:09, 19.08.2019 Michał Przybycień Aktualizacja: 23:44, 19.08.2019
Skomentuj

Glinik Gorlice w tym sezonie chce walczyć o awans do 3 ligi. Na początku sezonu, zespół prezentuje się jednak przeciętnie. Po dwóch meczach, ma 3 punkty.

Do tej pory Glinik rozegrał 2 mecze. Radził sobie w nich ze zmiennym szczęściem. Źle rozpoczął rozgrywki, bo od wyjazdowej porażki 2:4 z Lubaniem Maniowy. Na szczęście w sobotę gorliczanie się poprawili i również na obcym terenie ograli Watrę Białka Tatrzańska 2:0.

Podopieczni Daniela Dawca rozegrali dobre spotkanie. W pierwszej połowie nie wykorzystali kilku dobrych sytuacji, ale w końcówce, bezpośrednio z rzutu wolnego, do siatki trafił Santiago Casallas. Rywale mogli wyrównać już na początku drugiej części, ale obrońcy Glinika zdołali wybić piłkę z linii bramkowej. W 78. minucie, gorliczanie zdobyli kolejną bramkę po stałym fragmencie gry. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, bramkę głową zdobył Daniel Kmak. To już drugi gol nowego napastnika Glinika w tym sezonie. Nasza drużyna spokojnie utrzymała prowadzenie. W 80. minucie z boiska, za drugą żółtą kartkę, wyleciał Paweł Rabiański i stało się jasne, że gorliczanie tego meczu nie przegrają.

Po dwóch spotkaniach Glinik ma na swoim koncie 3 punkty i jest na 12 miejscu w tabeli.