Zamknij

Glinik znów wygrywa! To był zacięty mecz, sporo kartek w tym dwie czerwone [FOTO]

Piotr BoczońPiotr Boczoń 20:38, 10.06.2023 . Aktualizacja: 00:49, 11.06.2023
Skomentuj fot. Gorlice24 / Piotr Boczoń fot. Gorlice24 / Piotr Boczoń

GKS Glinik nie przerywa swojej passy, po zaciekłym meczu wygrywa z Radziszowianką Radziszów! Znów spotkanie otworzył gol samobójczy!

Biało-niebiescy są zdecydowanie na fali. W sobotę po raz dziewiąty z rzędu nie przegrali spotkania. Starcie z piłkarzami z Radziszowa zakończyło się 3 punktami dla Glinika. Mecz był pełen emocji nie tylko wśród kibiców, ale te było widać również wśród zawodników.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o 18:00 i już po 5 minutach mieliśmy pierwszą bramkę. Bramkę dla Glinika zdobył... zawodnik Radziszowianki. Można powiedzieć, że mieliśmy niemal powtórkę ze spotkania z Termalicą, gdzie również wynik rozpoczął gol samobójczy.

Gol przed samym gwizdkiem

Zawodnicy Glinika od samego początku prezentowali bardzo dobrą grę i w początkowej fazie goście mieli problem z przebiciem się pod bramkę gospodarzy. Przebudzenie wśród rywali nastąpiło pod koniec pierwszej połowy, jednak żadna akcja nie okazała się skuteczna. Dominację gospodarzy podkreślił Damian Śliwa, który w 45 minucie w pięknym stylu pokonał bramkarza Radziszowianki. Sędzia chwilkę później odgwizdał koniec pierwszej połowy, która zakończyła się 2:0.

Druga połowa była już bardziej wyrówna i często obserwowaliśmy akcję za akcję. W 60 minucie sędzia podyktował kolejny rzut wolny, tym razem dla gości. Piłka po mocnym uderzeniu przecięła mur i wpadła do bramki. Na tablicy zobaczyliśmy 2:1.

Końcówka spotkania to prawdziwe emocje, rzuty rożne, kolejne wolne. Sędzia korzystał z żółtych kartoników pokazując je kilkukrotnie. Po faulu w polu karnym gospodarzy na zawodniku Glinika Radziszowianka musiała kontynuować grę w dziesiątkę. Dla zawodników będących na pograniczu strefy spadkowej wynik miał duże znaczenie i zaciekłość w rywalizacji nie zmalała. Ostatecznie jednak nie zobaczyliśmy więcej bramek i po doliczonych 6 minutach sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Emocje do samego końca

Jednak to nie był koniec emocji. Kilka chwil po zakończonym spotkaniu sędzia podniósł do góry rękę z.... czerwonym kartonikiem wskazując na Dawida Kubika, który w trakcie samego meczu zobaczył już jedną żółtą kartkę. Nie znamy na tą chwilę dokładnego powodu, dla którego sędzia podjął taką decyzję. Oznacza ona jednak, że w kolejnym meczu z Wolanią na bramce zobaczymy Jakuba Matusika.

Mecz z Radziszowianką był kolejnym bardzo dobrym meczem w wykonaniu podopiecznych Tomasza Wacka. Przez całe spotkanie towarzyszyło zawodnikom pełne zaangażowanie i motywacja, a w dalszej grze nie przeszkadzały urazy odniesione w rozgrywce, jak w przypadku Łukasza Krzysztonia, który w pewnym momencie musiał mieć zabandażowaną głowę.

Sobotnim zwycięstwem Glinik przerwał passę Radziszowianki, która do tej pory odnotowała 7 spotkań bez porażki. Pod tym samym względem dla "Gieksy" był to już 9 mecz z rzędu. GKS wskoczył na 4. lokatę w tabeli ligowej z 51 punktami i do 3. miejsca brakuje już tylko 1 punktu.

GKS Glinik - Radziszowianka Radziszów 2:1 (2:0)

Prezes klubu Paweł Szarowicz i prezes głównego sponsora klubu Nowak-Mosty, Władysław Nowak. Fot. Gorlice24/Piotr Boczoń

W trakcie przerwy prezes klubu Paweł Szarowicz na murawie złożył gorące podziękowania dla głównego sponsora klubu, Władysława Nowaka, właściciela spółki Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej.

[FOTORELACJA]2282[/FOTORELACJA]

Na naszym facebooku zorganizowaliśmy konkurs, w którym do wygrania były gadżety klubowe za wskazanie wyniku. Dwie osoby podały prawidłowy! Obserwujcie nas - już za tydzień kolejny konkurs za wskazanie wyniku!

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!