Zamknij

Glinik Gorlice kontynuuje passę bez porażki w ligowych rozgrywkach

21:06, 29.05.2023 red Aktualizacja: 21:50, 29.05.2023
Skomentuj fot. Gorlice24 / zdj. ilustracyjne fot. Gorlice24 / zdj. ilustracyjne

Piłkarze Glinika Gorlice od sześciu spotkań pozostają niepokonani w rozgrywkach czwartej ligi w grupie małopolskiej. Podopieczni trenera Tomasza Wacka w niedzielę zremisowali z Dalinem w Myślenicach 0:0.

Gorliczanie w powiecie myślenickim mieli swoje okazje, ale brakowało im szczęścia i precyzji.

Trzeba szanować ten jeden punkt. Jeśli nie da się wygrać na wyjeździe to trzeba przywieźć jakąkolwiek zdobycz. W 90. minucie mieliśmy sytuację brakową, ale niestety bramkarz miejscowych wybił piłkę po strzale Sebastiana Busia. Rywal wysoko zawiesił poprzeczkę, a na ten punkt musieliśmy zapracować

– przekazał naszemu portalowi opiekun GKS.

W najbliższym meczu, w sobotę 3 czerwca Glinik podejmie na własnym stadionie Orła Ryczów. Potyczkę zaplanowano na godz. 18. Ekipa z powiatu wadowickiego ostatnio przegrała z Barciczanką Barcice 2:3, a ogółem po rozegraniu 29 meczów jest trzecia w tabeli i ma nad zespołem z miasta nad Ropą raptem trzy „oczka” przewagi.

Gramy u siebie, co na pewno stanowi dla nas przewagę. Mamy nadzieję, że ten doping naszych kibiców nam pomoże. Chciałoby się zagrać pierwsze 45 minut tak jak z Barciczanką (wygrana 3:2) gdzie była boiskowa mądrość. Na pewno mocno powalczymy o powtórkę. Przeciwnicy są w dobrej formie, ale wiemy jak grają. Na wyjeździe wygraliśmy z nimi 2:0. Ten mecz na pewno będzie wyrównany i będzie się w nim sporo działo, ale naszym celem są trzy punkty

– podsumowuje trener Tomasz Wacek.

Na pięć kolejek przed końcem Glinik zajmuje siódme miejsce (44 pkt) w 4. lidze, Orzeł jest trzeci (47 pkt).

Dalin Myślenice – Glinik Gorlice 0:0

Skład Glinika: Kubik - Rząca, Krzysztoń, Dąbrowski (87 Matuszewski), Drąg, Gogola, Mituś (62 Buś), Świechowski, Kuliga, Gazda, Piotrowski (60 Matuszyk).