Glinik rozgromił Wierchy, które zakończyły grę w dziesiątkę [FOTO]

Piotr BoczońPiotr Boczoń 18:09, 29.04.2023 . Aktualizacja: 22:02, 29.04.2023
Skomentuj fot. PIotr Boczoń / Gorlice24 fot. PIotr Boczoń / Gorlice24
reo

Nad Glinikiem ostatnio wisiała zła passa. W poprzednią sobotę biało-niebiescy ulegli Okocimskiemu, a w środę w ramach Pucharu Polski zostali pokonani przez zawodników Barciczanki Barcice.

GKS Glinik Gorlice z 28 punktami po 23 kolejkach IV ligi JAKO Małopolska zajmował 14 miejsce, natomiast dzisiejszy rywal z 32 punktami 11 lokatę.

Spotkanie rozpoczęło się zdecydowaną inicjatywa Glinika. Dwa rzuty rożne już w pierwszych minutach, celne podania i szybkość - to czego ostatnio często brakowało. Rywal nie był w stanie utrzymać się dłużej przy piłce. Pierwsza doskonała okazja na bramkę pojawiła się już w 10 minucie kiedy Śliwa wyszedł z piłką na prowadzenie, niestety pozycja nie pozwoliła mu na oddanie wystarczająco silnego strzału.

Zaledwie 9 minut później kibice byli świadkami kolejnego pięknego uderzenia, tym razem Kamil Gryboś posłał piłkę tuż ponad poprzeczką. Wszystkie akcje kibice nagradzali zawodników brawami.

Pierwszego i zarazem jedynego gola w pierwszej połowie ujrzeliśmy w 35 minucie. Po rzucie wolnym zamieszanie pod bramką przeciwnika wykorzystał Kamil Gryboś i na tablicy zobaczyliśmy 1:0. Wynik został utrzymany do gwizdka sędziego kończącego pierwszą połowę.

Niezwykle dużo emocji przyniosła druga połowa spotkania. W 64. minucie zawodnik Wierchów zobaczył czerwony kartonik po faulu na Damianie Śliwie. Rzut wolny z linii pola karnego wykonał Piotr Gogola pokonując mur i bramkarza gości. 2:0 umocniło podopiecznych Tomasza Wacka, którzy nie zwalniali tempa. Osłabieni rabczanie jednak walczyli do końca.

Tomasz Wacek wykorzystał w spotkaniu wszystkie 5 zmian. Doskonałym planem było wpuszczenie do gry Tomka Mitusia, który po 13 minutach na boisku po pięknej akcji pokonał bramkarza z Rabki. W ten sposób 87 minuta przyniosła wynik 3:0, który nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka.

Intensywność na wysokim poziomie dała nam 3 punkty.

- jednym zdaniem podsumował mecz Tomasz Wacek, trener Glinika. I nie można się z tym zgodzić. Biało-niebiescy grali na pełnej mocy od samego początku do końca. Nie brakowało zaangażowania i skuteczności.

Zwycięstwo pozwoliło Glinikowi zbliżyć się punktowo do środka tabeli ligowej. jednocześnie oddalając od pozycji spadkowych.

GKS Glinik Gorlice :  Wierchy Rabka Zdrój 3:0 (1:0)

Bramki: Kamil Gryboś, Piotr Gogola, Tomasz Mituś