Zamknij
REKLAMA

Juniorzy Glinika rywalizowali na PGE Narodowym [FOTO]

13.26, 08.11.2022 P.B. Aktualizacja: 13.41, 08.11.2022
Skomentuj fot. PGE Polska
REKLAMA

W ostatni weekend września drużyna młodzików GKS Glinik Gorlice dostąpiła niepowtarzalnej okazji do realizacji swoich sportowych marzeń. Sponsor tytularny Akademii GKS Glinik - PGE S.A. zorganizowała na Stadionie Narodowym w Warszawie turniej PGE Junior dla wszystkich swoich patronackich akademii. Turniej zorganizowano na murawie, na której dwa dni wcześniej walczyły ze sobą w Lidze Narodów reprezentacje Polski i Holandii. Sam udział chłopców w tak prestiżowym turnieju zasługuje na uwagę, występ naszych jedenastolatków pozostanie zapewne w ich pamięci na całe życie.

Sponsor tytularny akademii piłkarskich - PGE S.A. zaprosiła  na ten turniej wszystkie 12 drużyn z całej Polski, którym udziela wsparcia w tej niekwestionowanej najbardziej popularnej dyscyplinie sportu. Wszystkie kluby stawiły się  w komplecie na Stadionie Narodowym: Widzew Łódź, Broń Radom, GKS Bełchatów, FC Lesznowola, MKS Młode Perły Lublin, Avia Świdnik, Stal Mielec, Mazur Ełk, AP Łomża, Stal Stalowa Wola, Granica Bogatynia i GKS Glinik Gorlice.

Organizacja turnieju odbyła się na najwyższym poziomie, naszym zawodnikom z rocznika 2011 i 12 zapewniono hotel z wyżywieniem, udział w prestiżowym turnieju i niezapomniane wrażenia pełne sportowych emocji. Sam turniej zorganizowano na czterech boiskach wyznaczonych na murawie Narodowego, rozgrywki odbywały się w dwóch grupach na zasadzie meczy każdy z każdym, nie prowadzono klasyfikacji generalnej, miejsca nie były ważne. Turniej miał za zadanie promować futbol wśród młodych zawodników akademii PGE i zintegrować ich podczas tych kilku godzin rywalizacji na najważniejszym obiekcie piłkarskim w Polsce.

Nasza drużyna pierwszy mecz rozegrała z dziewczynami MKS Młode Perły Lublin. W tej klasie rozgrywek regulamin zezwala na udział dziewcząt o dwa lata starszych od chłopców. Lublinianki szybko zaskoczyły naszych chłopców mocnym strzałem z dystansu, wychodząc na prowadzenie ale ostatecznie nasi zawodnicy doprowadzili do wyrównania i zakończyli cały mecz wynikiem 1:1.

W drugim meczu gorliczanie ulegli zasłużenie najmocniejszej drużynie naszej grupy - FC Lesznowola. Chłopcy z podwarszawskiej szkółki pokazali charakter i nieprzeciętne umiejętności a wsparcie najliczniejszej grupy kibiców przyniosło oczekiwane efekty. W trzecim występie nasi zawodni już kontrolowali grę i pokonali zespół Granicy Bogatynia 4:2. wydawało się że chłopcy są na fali i kolejne punkty to tylko kwestia czasu. Niestety Stal Stalowa Wola wykazała się piłkarskim sprytem i pomimo, że mieli tylko kilka okazji strzeleckich, wykorzystali je bezbłędnie. Drużyna Glinika była stroną dominującą, ale niewykorzystane sytuacje się mszczą. Stalowowolanie wykorzystali kontrataki i wygrali 2:0. Ostatni mecz to najbardziej emocjonujące w naszym wydaniu widowisko.

Mecz z Mazurem Ełk do końca był niezwykle wyrównany i kiedy już wydawało się że zakończony będzie remisem 1:1 a operator kamery transmitującej turniej akurat podjechał pod boisko, gdzie nasi chłopcy walczyli w ostatnim meczu i spiker przymierzał się do zakończenia relacji, gorliczanie przeprowadzili ostatnią akcję meczu zakończoną celnym strzałem na bramkę . Gwizdek sędziego był potwierdzeniem zdobycia bramki, a zarazem ostatnim gwizdkiem kończącym nasz występ  w Warszawie.

Jak wspominaliśmy wcześniej klasyfikacji drużyn nie przeprowadzono, ale według rozegranych meczy zwycięzcą turnieju zostałaby Akademia Widzewa Łódź. Na szczęście w tym turnieju wszystkie drużyny zostały jednakowo uhonorowane. Organizator PGE S.A. postarało się o wyjątkowe emocje na koniec imprezy. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe medale i koszulki oraz gadżety reklamowe PGE a ich wręczenia dokonali byli reprezentanci Polski - Adam Matysek i Radosław Gilewicz. Obaj zawodnicy zamienili kilka słów z naszymi zawodnikami i pogratulowali im udziału w tak niepowtarzalnej imprezie.

Po sportowych emocjach nasi chłopcy zasłużyli na garść rozrywki. Cała drużyna młodzików GKS Glinik Gorlice zaliczyła wizytę w firmowym salonie Lego Store, gdzie można było oddać się dziecięcym fantazjom w kuluarach tej najbardziej znanej klockowej marki. Turniej PGE Junior w Warszawie to impreza najwyższej klasy i naprawdę możemy być dumni, że chłopcy z Gorlic dostąpili tak wyjątkowej okazji piłkarskich przeżyć. Podziękowania dla PGE S.A. za wsparcie naszej akademii GKS Glinik Gorlice.

[FOTORELACJA]1917[/FOTORELACJA]

(Materiał Prasowy Akademii Glinik Gorlice)

[ZT]13459[/ZT]

[ZT]13406[/ZT]

 

(P.B.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

19211921

4 2

Jedyna słuszna akademia w Gorlicach .
TYLKO GLINIK LICZY SIĘ !!! 08:43, 09.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

🇵🇱🇵🇱

1 0

Glinik to hańba piłki nożnej i najbardziej wycykana kibolowa. 07:12, 18.11.2022


🇵🇱🇵🇱

1 2

Glinik to żart a nie klub. . 23:39, 11.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%