Zamknij

Glinik kasuje kolejnego rywala! Biało-niebiescy idą w górę tabeli!

Piotr BoczońPiotr Boczoń 21:04, 29.10.2022 . Aktualizacja: 21:08, 29.10.2022
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24 Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24

Spotkanie w ramach 15 kolejki Glinik Gorlice rozegrał na wyjeździe. Tym razem rywalem była drużyna z dolnej części tabeli, co od początku stawiało gorlickich piłkarzy w roli faworytów.

Pierwsze w historii spotkanie Glinika z Radziszowianką Radziszów rozpoczęło się w sobotę (29.10.) o godzinie 14:00. Podopieczni Tomasza Wacka od samego początku pokazywali na murawie swoją przewagę. Pierwszy gol padł już w 20 minucie, a jego autorem był Kacper Stój. Mimo walki w pierwszej połowie był to jedyny gol.

Biało-niebiescy podbudowani serią ostatnich zwycięstw twardo napierali na rywala i w 61 minucie mieliśmy wynik 0:2. Tym razem punktował Piotr Gogola. To jednak nie był koniec radości dla Glinika. W 86 minucie bramkarza gospodarzy pokonał Tomasz Mituś, dzięki czemu na tablicy ujrzeliśmy 0:3!

Kolejna wygrana z rzędu (czwarta w spotkaniach ligowych oraz piąta wliczając Puchar Polski) sprawiła, że Glinik przesunął się mocno w górę w tabeli ligowej. Obecnie zajmuje już wysoką 6. lokatę

Radziszowianka Radziszów - Glinik Gorlice 0:3 (0:1)

źródło: polskapilka.net

Już za tydzień kolejne - ostatnie tej jesieni - spotkanie na stadionie OSiR przy Sienkiewicza. Tym razem Biało-niebiescy w roli gospodarzy podejmą Wolanię Wolę Rzędzińską, która w tym sezonie idzie łeb w łeb i aktualnie plasuje się na 7. miejscu tracąc do Glinika zaledwie jeden punkt. Poprzedni mecz z Wolanią GKS rozegrał w kwietniu i spotkanie zakończyło się remisem.

Zapraszamy wszystkich na gorlicki stadion do dopingowania drużyny i zaraz podziękowania za ostatnie zwycięstwa! Na wszystkich po raz drugi będą czekały klubowe wlepki od Gorlice24!

[ZT]11648[/ZT]

Z kolei za dwa tygodnie odbędzie się ostatni mecz w ramach jesiennej rundy. Ten powinien być łatwą okazją do zdobycia trzech punktów. W roli gospodarzy wystąpi najsłabsza drużyna w lidze - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska, która dotychczas wygrała tylko jeden mecz.