Zamknij

Nowy zawodnik w klubie już z golem na koncie!

22:20, 03.09.2022 PB Aktualizacja: 22:23, 03.09.2022
Skomentuj Fot. GKS Glinik Gorlice Fot. GKS Glinik Gorlice

W sobotę (03.09.) Glinik Gorlice rozegrał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem biało-niebiescy w roli gości pojawili się w Rabce.

Ostatni raz obie drużyny spotkały się cztery miesiące temu. Na tym samym stadionie rabczanie pokonali wówczas gorlickich piłkarzy 1:0. Tym razem padło więcej bramek, jednak po raz kolejny to Wierchy okazały się silniejszą drużyną.

Początek spotkania, w którym za faworytów ewidentnie można było wskazać gospodarzy (10 punktów na koncie, 3 wygrane mecze, 1 remis i 2 porażki) był całkiem zaskakujący. W pierwszych minutach to goście próbowali przejąć inicjatywę i jako pierwsi mieli okazję bramkową.

Ostra rywalizacja jednak w 36 minucie spotkania przerodziła się w prowadzenie Wierchów. Ta sytuacja zmobilizowała jeszcze bardziej biało-niebieskich i w 43 minucie mieliśmy ponownie remisowy wynik. Bramkę dla Glinika zdobył zawodnik, który dołączył do klubu w ostatniej chwili zamykającego się już okienka transferowego.

Piotr Gogola, bo o nim mowa występował już w biało-niebieskich barwach. W ostatnim czasie gościł na stadionie przy Sienkiewicza w składzie drużyny Wiślanie Jaśkowice. Sobotni występ pokazał, że pozyskanie tego zawodnika było doskonałą decyzją!

Zakończyli mecz w 9!

Druga połowa niestety nie zaczęła się dla naszej drużyny pomyślnie. Już w pierwszej akcji gospodarzy piłka po rykoszecie od słupka znalazła się za linią bramkową Glinika a na tablicy zobaczyliśmy 2:1. Ciekawie zaczęło się robić od 66 minuty, kiedy to zawodnik gospodarzy w konsekwencji drugiej żółtej kartki ujrzał czerwony kartonik. Chwilę później blisko zdobycia drugiego gola dla Glinika był znów Piotr Gogola. Tym razem jednak skończyło się na poprzeczce.

W tym momencie szczęście już opuściło drużynę Glinika. W 81 minucie sędzia wskazał rzut karny dla Wiechów po zagraniu ręką w polu karnym przez zawodnika GKS-u. I oto wynik podskoczył na 3:1.

Niestety biało-niebieskim nie udało się wykrzesać kolejnego gola, mimo kolejnego osłabienia w składzie gospodarzy. Jeden z gospodarzy musiał opuścić murawę wskutek kontuzji, a wyczerpana pula zmian nie pozwoliła uzupełnić składu. Mimo, iż w 9 na koniec spotkania Wierchy pokazały dominację po raz kolejny.

Wierchy Rabka-Zdrój - GKS Glinik Gorlice 3:1 (1:1)

Źródło: GKS Glinik, wierchyrabka.pl