Zamknij

Piłka nożna. Glinik rozgromił rywala z Brzeska.

Piotr BoczońPiotr Boczoń 23:06, 27.08.2022 . Aktualizacja: 23:43, 27.08.2022
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24 Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24

Sobotnie spotkanie przy Sienkiewicza GKS zakończył pięknym wynikiem nie tracąc przy tym bramki. Chociaż był to mecz "podwyższonego" ryzyka było bardzo spokojnie, a grę biało-niebieskich oglądało się z przyjemnością.

Dominację gospodarzy w spotkaniu, które było już szóstą kolejką w tym sezonie można było zobaczyć od początku meczu. Przez pierwsze minuty piłka niemal nie opuszczała połowy gości. Na pierwszy gol dla biało-niebieskich musieliśmy jednak poczekać do 30. minuty, kiedy to po asyście Dariusza Drąg Mateusz Świechowski nie dał szans bramkarzowi z Brzeska.

Podopieczni Tomasza Wacka nie odpuszczali, ale obrona Okocimskiego robiła co mogła, by nie doprowadzić do kolejnej bramki. To jednak gościom się nie udało, ostatnie minuty pierwszej połowy to była istna dominacja Glinika, aż w 45 minucie Łukasz Krzysztoń podbił wynik na 2:0.

Przerwa nieco uspokoiła sytuację na boisku, jednak gospodarze nie mieli ochoty zwalniać i w 61 minucie na 3:0 podbił Kacper Stój. Rozbici goście jednak starali się wyprowadzić akcję jednak na chęci zdobycia gola kończyły się fiaskiem. Kiedy spotkanie dobiegało końca na tablicy zobaczyliśmy wynik 4:0. Autorem kolejnego gola był Tomasz Mituś.

Kiedy wydawało się, że wynik meczu jest przesądzony w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry na 5:0 podwyższył Sebastian Buś.

GKS Glinik Gorlice - Okocimski Brzesko 5:0 (2:0)

Spotkanie, ze względu na dość wysoką temperaturę sędzia dwukrotnie przerywał pozwalając piłkarzom na złapanie oddechu i kilku łyków wody.

Dzięki drugiej wygranej Glinik odbił się ze strefy spadkowej i aktualnie zajmuje 16 miejsce. Już w kolejną sobotę 3 września biało-niebieskich czeka spotkanie wyjazdowe z Wierchami Rabka Zdrój.