Zamknij

Glinik w końcu pokazał klasę! Limanovia pokonana! [FOTO]

Piotr BoczońPiotr Boczoń 20:22, 20.08.2022 . Aktualizacja: 20:41, 20.08.2022
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24 Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24

Po serii trzech porażek GKS Glinik w końcu zaprezentował świetną grę. Celne podania, skuteczna obrona - to się przyjemnie oglądało! Druga połowa z kolei dostarczyła jeszcze więcej emocji!

Spotkanie w ramach czwartej kolejki IV ligi JAKO Małopolska przy ul. Sienkiewicza rozpoczęło się minutą ciszy. W ten sposób uczczono pamięć zmarłego wczoraj Henryka Pazdora, znanego w rejonie limanowskim działacza sportowego. Był między innymi vice prezesem Liamnowskiego Pookręgu Piłki Nożnej.

Minuta ciszy przed pierwszym gwizdkiem.

Podopieczni Tomasza Wacka  zaskoczyli grą już od pierwszych minut. Wymieniali celne podania praktycznie nie tracąc przy tym piłki. Skutecznością wykazywała się także obrona niemal nie dopuszczając gości do pola karnego. Tu wyróżniał się między innymi nowy zawodnik Aleksander Gazda.

Śmiało jednak trzeba powiedzieć - wszyscy zawodnicy GKSu spisali się w dzisiejszym spotkaniu. Pierwszy gol w pięknym stylu padł już w 16 minucie. Glinik na prowadzenie wyszedł po świetnym strzale Sebastiana Matuszyka.

W 16" bramkach Limanovii nie miał szans.

Na kolejną bramkę nie musieliśmy długo czekać, i w 27 minucie w siatkę gości piłkę posłał Krzysztof Dąbrowski. Dalej gra nieco się uspokoiła, jednak to biało-niebiescy wykazywali większą aktywność i skuteczność. Wynik 2:0 został dotrzymany do końca pierwszej połowy.

Druga część spotkania przyniosła wiele emocji. Najpierw po faulu Krzysztonia sędzia podyktował rzut karny, który zaowocował pierwszym golem dla Limanovii. Kiedy na zegarku zostało niecałe 30minut drugą żółtą kartkę zobaczył kapitan Glinika Dawid Drąg. W efekcie dalszą gospodarze musieli kontynuować w dziesiątkę.

Mimo osłabienia gospodarzy goście jednak nie byli w stanie pokonać GKS-u. Mecz zakończył się wynikiem 2:! dla Glinika.

GKS Glinik Gorlice - MKS Limanovia 2:1 (2:0)

W tym miejscu warto zauważyć, że Limanovia należała do czołówki grupy ligowej w poprzednim sezonie, a ostatnie spotkanie drużyn w czerwcu (również przy Sienkiewicza) zakończyło się wygraną gości. Zawodnicy Limanovi wpakowali wówczas Glinikowi 4 gole jednocześnie nie pozwalając zdobyć gospodarzom ani jednej bramki.

[ZT]12033[/ZT]

Czy wygrana oznacza przebudzenie w drużynie? Na to liczymy podobnie jak kibice. W dzisiejszym spotkaniu widać już było lepsze zgranie wśród zawodników. Kolejny mecz na wyjeździe już w środę z Beskidem Andrychów.

[FOTORELACJA]1809[/FOTORELACJA]

Ponownie biało-niebieskich zobaczymy przy Sienkiewicza w najbliższą sobotę. Wówczas to odbędzie się mecz okrzyknięty hitem tego lata! Jako patron medialny wspólnie z drużyną zapraszamy na Stadion w ostatnia wakacyjną sobotę!