Zamknij

Zimny prysznic dla Glinika w drugiej kolejce -mecz z silnym rywalem [FOTO]

Piotr BoczońPiotr Boczoń 21:53, 10.08.2022 . Aktualizacja: 22:02, 10.08.2022
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24 Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24

W środę (10.08.) GKS Glinik podjął na własnym stadionie nowego rywala w ramach IV ligi, jedną z najsilniejszych drużyn patrząc na miniony sezon.

Pierwszy mecz w ramach nowej IV ligi JAKO Małopolska na gorlickim stadionie od samego początku nie zapowiadał się na łatwy. Rywalem była jedyna drużyna w grupie Krakowsko-Oświęcimskiej, która pokonała w ubiegłym sezonie Wieczystą Kraków.

GKS Glinik Gorlice po raz pierwszy zagrał z drużyną Ludowego Klubu Sportowego "Wiślanie" Jaśkowice

Początek spotkania, które rozpoczęło się o 17:35 był całkiem przyjemny, a walka była dość wyrównana. Na akcje bramkowe jednak trzeba było chwilę zaczekać. Pierwszy gol w spotkaniu padł już w 13 minucie. Zdobył go jeden z gości - Kacper Sołtys, który wyszedł na czystą pozycję. Harwat nie miał najmniejszych szans w spotkaniu 1 na 1.

W 19 minucie musiała nastąpić pierwsza zmiana w składzie biało-niebieskich - wskutek kontuzji boisko musiał opuścić nowy zawodnik Kacper Ostrowski, którego zastąpił Buś. Niestety z każdą minutą przewaga gości była coraz bardziej zauważalna. Kolejny gol dla Wiślan padł w 31 minucie (Sołtys). Dwubramkowa przewaga drużyny przyjezdnej została utrzymana do końca pierwszej połowy.

Kolejne dwie bramki dla gości bardzo licznie zgromadzeni kibice Glinika zobaczyli w 61" (Morawski) i 67" (Cholewa). Niestety były to ostatnie gole w meczu, który zakończył się wynikiem 0:4. Biało-niebiescy mimo twardej walki popełnili kilka błędów. Gdyby nie one, wynik mógłby być oczko lub dwa mniejszy - goście zaprezentowali zdecydowaną przewagę. Warto podkreślić, że celem Wiślan w tym sezonie jest wywalczenie awansu do III ligi.

GKS Glinik Gorlice - LKS "Wiślanie" Jaśkowice 0:4 (0:2)

W starej - nowej IV lidze Glinik dopiero się rozkręca i liczymy, że gra podopiecznych Tomasza Wacka będzie w tym sezonie nie raz cieszyła oko kibiców. Wkrótce do składu drużyny dołączy kolejny nowy zawodnik pozyskany z Centralnej Ligi - Juniorów Lecha Poznań. W nowym sezonie nie zobaczymy już z kolei Kukli, Dziedzica, Firlita i Kusiaka, którzy zmienili kluby.