Zamknij
REKLAMA

Górskie Mistrzostwa Samochodowe w Limanowej - Serafin znów najlepszy!

11:43, 31.07.2022 | .
Skomentuj Foto: Archiwum Macieja Serafina / facebook
REKLAMA

W ostatni weekend lipca w Limanowej odbywają się wyścigi w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W sobotnich startach w swojej kategorii wygrał Maciej Serafin oraz zajął wysokie miejsce w ogólnej klasyfikacji! 

Hill Climb Limanowa to jedne z bardziej znanych i popularnych wyścigów górskich w Polsce. W tym roku do startu zgłosiła się rekordowo ponad setka kierowców. Na linii startu ustawiały się pojazdy w różnych kategoriach, od klasycznych maluchów i seiciento po ultra mocne 1000-konne monstra.

Dwa podjazdy treningowe oraz pierwszy podjazd wyścigowy odbyły się przy pięknej i słonecznej pogodzie. Wygrał go Waldemar Kluza, startujący prawie 1000 – konnym Mitsubishi Lancerem AMS.

Niestety podczas drugiego podjazdu wyścigowego, nad trasą Stara Wieś – Przełęcz pod Ostrą pogoda się załamała, nadciągnęły chmury i lunął deszcz. W chwili kiedy większość stawki zawodników była już na mecie, a do startu przygotowywali się kierowcy najmocniejszych samochodów i kierowcy bolidów. Startując w fatelnych warunkach zajęli odległe miejsca, a zwycięzca pierwszego podjazdu zanotował aż 21 sekund straty.

Gorlickiego kierowcy wyścigowemu, Maciejowi Serafinowi mimo to udało się osiągnąć duży sukces! Drugi podjazd wyścigowy, mimo znacznie słabszego auta, napędzanego jedynie na przednią oś ukończył na 5. miejscu w ogólnej klasyfikacji! 

Sobotni wyścig w ramach 9. rundy GSMP Serafin zakończył na pierwszym miejscu klasie FWD, czyli aut napędzanych na przednią oś. W tej kategorii rywalizowało aż 24 kierowców!

 Maciej zdobył również drugie miejsce w równie licznej klasie 5a, co również trzeba zanotować jako duży sukces! W ogólnej klasyfikacji 9. rundy GSMP zajął wysokie 10. miejsce.

Dzisiaj również miałem treningi w EHC (Mistrzostwa Europy), które też udało mi się ukończyć w czołówce.

- cieszył się gorlicki kierowca na swoim profilu

W niedzielę druga część imprezy i szansa na kolejne wygrane.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%