Zamknij
REKLAMA

Piękne konie, muzyka i rywalizacja - Majówka w Regietowie 2022 [ FOTO ]

17:06, 22.05.2022 | PB
Skomentuj fot. PIotr Boczoń / Gorlice24
REKLAMA

W dniach 21-22 maja w Stadninie Koni Huculskich Gładyszów odbyła się majówka huculska połączona z kwalifikacjami do V Mistrzostw Polski  Koni Rasy Huculskiej.

Każdy, kto w weekend zdecydował się wybrać do Regietowa mógł nacieszyć oczy pięknymi końmi. Ta niezwykle sympatyczna i wdzięczna rasa koni - koń huculski wywodzi się od tarpana, wymarłego gatunku dzikiego konia.

Impreza rozpoczęła się w sobotę oceną płytową koni, a w godzinach popołudniowych odbyła się próba dzielności na ścieżce huculskiej.

Główna część wydarzenia miała miejsce w niedzielę. O poranku rozpoczęły się kwalifikacje do Mistrzostw Polski, a w godzinach popołudniowych odbyły się konkursy w skokach przez przeszkody oraz w zręczności w powożeniu.

Podczas imprezy na scenie odbywały się koncerty, nie zabrakło też stoisk z rękodziełem i produktami regionalnymi. Na specjalnym stoisku prowadzona była sprzedaż ciast przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, z której cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc i leczenie dla chorego na raka Józia z Brunar.

[FOTORELACJA]1674[/FOTORELACJA]

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%