Kolejne punkty uciekły, Glinik remisuje na własnym stadionie [ FOTO ]

Piotr BoczońPiotr Boczoń 20:12, 21.05.2022 . Aktualizacja: 12:34, 22.05.2022
Skomentuj fot. PIotr Boczoń / Gorlice24 fot. PIotr Boczoń / Gorlice24

W sobotę na Stadionie OSiR przy ulicy Sienkiewicza GKS Glinik podjął KS Sokół Słopnice. Niestety dwa, niezwykle cenne punkty uciekły sprzed nosa.

Gorlicki klub jeszcze przed meczem był faworytem tego spotkania. Sobotni rywal, KS Sokół Słopnice zajmuje bowiem jedno z niższych miejsc w lidze - 13 pozycja z 28 punktami (aktualnie już z 29). Rzeczywistość jednak zderzyła się z oczekiwaniami.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała po myśli biało-niebieskich. W 37 minucie do bramki gości trafił Kaceper Stój. Przewaga 1:0 została utrzymana do końca pierwszej połowy.

Druga część spotkania początkowo nie przyniosła zmiany, jednak w 74 minucie rywale zaskoczyli i wyrównali na 1:1. To dodało skrzydeł gościom, który zebrali w sobie energię i próbowali po raz kolejny pokonać bramkarza GKS-u. Zawodnicy Glinika jednak nie odpuszczali i starali się wykorzystać okazje. Tych niestety nie było za wiele i ostatecznie wynik 1:1 został utrzymany do końcowego gwizdka

GKS Glinik Gorlice  1 : 1  KS Sokół Słopnice

Sobotni mecz nie był też łatwy ze względu na brak trenera, który został wykluczony przez sędziego w poprzednim spotkaniu.

Przed Glinikiem zapowiada się bardzo trudne zadanie. Za tydzień wyjazdowy mecz z bardzo trudnym rywalem - biało niebieskich na swoim stadionie podejmie Okocimski Brzesko, który wczoraj pokonał poprzedniego rywala Glinika - Bruk Bet Termalikę II Nieciecza 2:1.

Gorliccy piłkarze będą musieli zebrać w sobie dużo sił i opanowania, jednak utrzymanie w najlepszej ósemce i zarazem pozostanie w nowej IV lidze jest jeszcze możliwe!