Glinik Gorlice pokonuje Bocheński KS 4:0! Zobacz zdjęcia i film!

Piotr BoczońPiotr Boczoń 20:36, 03.05.2022 PB Aktualizacja: 22:12, 03.05.2022
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24 Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24

Rozpoczęła się decydująca faza rozgrywek ligowych, która zdecyduje o utrzymaniu się Glinika wśród ośmiu najlepszych drużyn i wejściu do nowej IV ligi.

We wtorek 3 maja Glinik na własnym stadionie podjął piłkarzy z Bochni. Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy w związku ze śmiercią Jerzego Majerana, wieloletniego trenera klubu GKS Glinik.

Spotkanie z Bocheński KS rozpoczęło się punktualnie o 17:00.

Pierwsze minuty meczu to świetna gra biało-niebieskich. Po około 10 minutach jednak akcja na boisku uspokoiła się, a inicjatywę przejęli goście. W pierwszych 45 minutach nie zobaczyliśmy zbyt wielu ciekawych akcji. Do dwóch groźniejszych sytuacji doprowadzili bochnianie wykorzystując lukę w obronie gorlickich piłkarzy. Jednak żadna nie doprowadziła do zdobycia gola.

W drugiej połowie doszło do trzech zmian w GKS-sie. Doskonałą decyzją trenera Tomasza Wacka było wprowadzenie na boisko Kacpra Stoja, który w 65' zdobył pierwszy punkt dla Glinika. Potem poszło już jak po maśle. Dwie minuty później Śliwa podbił wynik na 2:0, a za kilka minut podwyższył na 3:0 (74'). Jednak to nie był koniec szarży gorliczan i w 78' Stój ponownie pokonuje bramkarza z Bochni.

[FOTORELACJA]1649[/FOTORELACJA]

GKS Glinik Gorlice  4:0  Bocheński Klub Sportowy

W przerwie meczu klasycznie rozlosowano 3 nagrody dla kibiców. Tomasz Romaszko, skarbnik Klubu wręczył również nagrody dla najlepszych w kwietniu młodych piłkarzy GKSu.

Zobacz z innej perspektywy jak po serii bezbłędnych podań Glinik zdobywa gol:

Dzięki zdobyciu kolejnych punktów Glinik umocnił się w tabeli ligowej i na chwilę obecną zajmuje 6 pozycję. Dzięki wygranej biało-niebiescy wciąż pozostają niepokonani na Stadionie przy ulicy Sienkiewicza - był to 8 mecz bez porażki!

źródło: polskapilka.net