Zamknij
REKLAMA

Łosie. Kilkuset cyklistów wzięło udział w wyścigu kolarskim [ FOTO ]

15:39, 03.05.2022 | PB
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24
REKLAMA

W Święto Konstytucji 3-go Maja w Łosiu wystartował XI Klasyk Beskidzki - kolarski wyścig szosowy, którego trasa wiedzie przez malownicze terenu powiatu gorlickiego.

Wyścig jest organizowany od 2011 roku i od tego czasu popularyzuje nasz region w świecie kolarskim. W tym roku na starcie zjawiło się 329 zawodników, którzy przyjechali z całego kraju. Chociaż w chwili samego startu deszcz lekko zmoczył zawodników później jednak pogoda zrobiła się idealna, a zawodnicy twardo rywalizowali.

[FOTORELACJA]1648[/FOTORELACJA]

FILM Z WYŚCIGU znajdziecie na końcu artykułu!

Trasa wyścigu prowadziła z Łosia przez Klimkówkę, wzdłuż jeziora, by następnie za Uściem Gorlickim skręcić na Czarną i Śnietnicę. Dalej kolarze przemknęli wąskimi dróżkami przez Hańczową i Regietów, by przez Kwiatoń i ponownie Uście Gorlickie dotrzeć do mety zlokalizowanej na podjeździe pomiędzy Kunkową, a Bielanką. 

Zawodnicy w dużej części wyścigu podzielili się na 7 większych grup. Foto: Gorlice24/Łukasz Straub

Kolarze mieli do pokonania trasę o długości 58km, a suma podjazdów wyniosła aż ponad 900m. Większość zawodników bez problemu, lecz z widocznym wysiłkiem dotarła do mety w czasie krótszym niż dwie godziny. Niestety kilku zawodników musiało zrezygnować z ukończenia wyścigu.

Najszybszym zawodnikiem XI edycji Klasyku był Adam Wójcik (01:34:17.907). Pełne wyniki można sprawdzić klikając TUTAJ

Organizatorem wyścigu jest Klub Kolarski Grupetto Gorlice oraz sklep OstreKoło. Nad bezpieczeństwem zawodów czuwały służby porządkowe, strażacy z OSP, policja, a zawodnikom na trasie towarzyszyły dwie karetki.

Zawodnicy na linii startowej w Łosiu. Fot. Piotr Boczoń 

[WIDEO]433[/WIDEO]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%