Zamknij
REKLAMA

KGP: w czwartek na polskich drogach policyjna akcja "Prędkość"

09:45, 08.07.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Komisarz Robert Opas w rozmowie z PAP przekazał, że w czwartek na polskich drogach odbędzie się kolejna edycja akcji "Prędkość". "Funkcjonariusze policji, w ramach działań, będą prowadzić pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie" - zapowiedział policjant.

W czwartek policjanci będą prowadzić na polskich drogach działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Prędkość" - poinformował PAP kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Dodał, że głównym celem działań będzie egzekwowanie od kierowców przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

"Na drogach nie zabraknie policjantów grup +Speed+, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. Policjanci ci pełnią służbę z wykorzystaniem nowoczesnych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także dokonują pomiarów prędkości ręcznymi miernikami z funkcją rejestracji obrazu" - tłumaczył.

Wskazał, że czwartkowe działania mają charakter prewencyjny. "Jednak kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi" - zaznaczył dodając, że policjanci będą też zwracać uwagę na inne wykroczenia użytkowników ruchu.

Podkreślił, że w tym roku prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h zostało zatrzymane już ponad 32 tys. kierowcom. "W analogicznym zakresie czasowym ubiegłego roku takich przypadków było nieco więcej (33 726 kierowców)" - podał.

Przypomniał również, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. "Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym" - dodał.

"Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka szczególnie wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań" - zaapelował. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

ZhZh

9 6

Akcja prędkość inaczej akcja dorobienia do premii. 10:18, 08.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

carlo3carlo3

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ArturArtur

7 4

Od rana palę kapcia na Rozdzielu. Policja tylko jest tam gdzie zarobek. 10:49, 08.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PlPl

5 3

Dokładnie. Nigdzie ich dzisiaj nie widziałem. Chyba mają dzień specjalny. Wolne, a akcją straszą obywateli. Z dużej chmury mały deszcz. 13:42, 08.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a po coa po co

12 3

Natomiast ja widziałem ich jadących z komendy na jedzenie do baru za miastem. Jechali zdecydowanie za szybko i się nimi zainteresowałem gdzie tak pędzą (jaka akcja), okazało się, że jadą na obiadek do baru w Dominikowicach. Akcja food speed. 15:30, 08.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fg6fg6

8 0

sękowa siary by sie przydało 18:18, 08.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%