Zamknij
REKLAMA

XXVI edycja konkursu „Znam moje Miasto, znam Ziemię Gorlicką”

19:35, 30.11.2020 | Jarosław Rozpłochowski
Skomentuj
REKLAMA

Pomimo panującej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej postanowiło przeprowadzić XXVI edycję konkursu dla młodzieży „Znam moje Miasto, znam Ziemię Gorlicką”. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Patron mojej szkoły - wzór do naśladowania”.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe  i szkoły ponadpodstawowe. Zadaniem uczestnika konkursu było przygotowanie pracy pisemnej na temat: „Patron mojej szkoły - wzór do naśladowania”.  W konkursie mogli również wziąć udział uczniowie ze szkół, które nie mają jeszcze swojego Patrona, przygotowując pracę związaną z propozycją kandydata na patrona.

Celem konkursu jest:

  • promowanie postaci/instytucji ważnych dla historii Polski i Ziemi Gorlickiej,
  • zgłębianie życiorysu Patrona szkoły, szukanie jego związku z Ziemią Gorlicką,
  • cechy charakteru Patrona, które mogą stanowić wzór do naśladowania,
  • analizowanie zasług Patrona szkoły dla Polski i społeczeństwa,-  pogłębianie postaw patriotycznych i szacunku dla polskiego dziedzictwa narodowego,
  • promowanie szkół, które budują swój program wychowawczy wokół sylwetki  Patrona Szkoły.     

Liczyliśmy na to, że tematyka tegorocznego konkursu: „Patron mojej szkoły - wzór do naśladowania” zostanie  życzliwie przyjęta. I nie zawiedliśmy się.  Nadesłano 32 opracowania autorstwa uczniów z osiemnastu szkół Powiatu Gorlickiego - mówią organizatorzy konkursu.

W konkursie wzięło udział 25 uczniów z 14 szkół podstawowych i 7 uczniów z 4 szkół ponadpodstawowych. Ze względu na panującą epidemię koronawirusa Komisja Konkursowa  pracowała zdalnie dokonując indywidualnie oceny zakodowanych prac poprzez przyznawanie punktów w skali od 1 do 10. Przewodnicząca Komisji dokonała  zestawienia punktów przyznanych przez ośmiu członków Komisji Konkursowej. Zgodnie z Regulaminem Konkursu do II etapu zostały zakwalifikowane po trzy prace z każdej kategorii, które uzyskały najwyższą liczbę punktów. 

Wyniki konkursu szkoły ponadpodstawowe

Wyniki konkursu szkoły podstawowe

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

QueenQueen

6 1

A maseczki gdzie? Mandat. 02:55, 01.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XX

4 0

Dystans i maseczki - wszystko w najlepszym porządku. Piękny przykład dla młodzieży. 08:49, 01.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA