W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, ks. prof. Norbert Pikuła oraz przełożeni ślubujących policjantów. Wśród zaproszonych gości liczną grupę stanowili także członkowie rodzin nowo przyjętych policjantów.
Ślubowanie odebrał nadinsp. dr Krzysztof Pobuta Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie. Generał pogratulował nowo przyjętym i życzył powodzenia oraz wytrwałości w pracy zawodowej. Jednocześnie szef małopolskich policjantów podkreślił, że służba w Policji to honor i zaszczyt, ale także pasja, od której można się uzależnić. Komendant złożył także podziękowania rodzinom funkcjonariuszy. Do młodych adeptów sztuki policyjnej przemówił również ks. prof. Norbert Pikuła. Duchowny życzył funkcjonariuszom, „aby służba zawsze była ich pasją i radością życia, a czyhające niebezpieczeństwo nigdy ich nie dotknęło”.
Słowa policyjnej roty wypowiedziało 45 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.
Najwięcej z nich trafiło do Krakowa – 7 osób zasiliło szeregi Komendy Wojewódzkiej Policji. Również Komenda Miejska Policji w Krakowie zyskała 6 nowych funkcjonariuszy.
Zasilone zostały także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. 4 nowych funkcjonariuszy trafiło do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. W jednostkach Policji w Zakopanem, Wadowicach, Oświęcimiu, Olkuszu służbę rozpocznie po 3 nowych funkcjonariuszy. Komendy Powiatowe Policji w Chrzanowie, Wieliczce, Nowym Targu, Limanowej oraz w Gorlicach i w Bochni zyskały po 1 młodym adepcie sztuki policyjnej. Natomiast powiat dąbrowski zasili 2 policjantów. Do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie trafiło 5 funkcjonariuszy, a w Komendzie Miejskiej w Nowym Sączu rozpocznie pracę 3 policjantów.
Ślubujący dzisiaj policjanci zostali przyjęci do służby 27 lutego 2020 roku. Aktualnie w garnizonie małopolskim jest zatrudnionych 7764 funkcjonariuszy Policji, 6514 mężczyzn i 1250 kobiet.
podatnik18:13, 10.03.2020
Następni którzy nie będą nic robić i byczyć się z naszych pieniędzy. Tragedia.
disel18:18, 10.03.2020
W tych czasach policja to problem a nie pomoc.
Janusz19:55, 10.03.2020
Co mnie to interesuje że następny jeden w cielony w służbę .Sory to jakiś generał o kim wszyscy będą pisać.
Policjant 00:39, 11.03.2020
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Maro19:58, 10.03.2020
Co będą robić? Byczyć się i robić Wam problemy? No to marsz obywatele do tej różami usłanej roboty i pokazać jak się ją wykonuje nie bycząc się i nie robiąc problemów. Bez Policji nie ma Państwa.
Qwerty22:15, 10.03.2020
Jakie społeczeństwo taka policyja
bhy06:52, 11.03.2020
To przykra wiadomość.
Użytkownik14:36, 11.03.2020
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
9 6
nienawiść w pakiecie (bo to policja), każdy człowiek się różni, wymagaj najpierw od siebie, a później od innych... Policja funkcjonuje na przepisach prawa, a nie na podstawie subiektywnych decyzji.. Dlatego zanim skrytykujesz to sprawdź wcześniej?
1 1
to sie zglos i bedziesz nastepnym byczacym sie