Zamknij

Powiat gorlicki wśród Tele-Aniołów

13:36, 05.03.2020 Jarosław Rozpłochowski Aktualizacja: 14:01, 05.03.2020
Skomentuj

W środę 4 marca w Centrum konferencyjno-szkoleniowym Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie odbyło się uroczyste podpisanie listów intencyjnych wspierających dalszą realizację projektu Małopolski Tele-Anioł. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Gorlicki Maria Gubała i Wicestarosta Stanisław Kaszyk.

Małopolski Tele-Anioł wspiera osoby najbardziej potrzebujące w województwie, które z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności potrzebują pomocy. Zapewnia realną opiekę między innymi dzięki opasce bezpieczeństwa. Pod skrzydła Tele-Anioła trafiło już ponad 7 tys. osób, ale potrzebujących jest dużo więcej. Aby swoim zasięgiem objąć jak największą ich liczbę, władze województwa zaprosiły do współpracy kolejnych partnerów. Do 134 jednostek samorządu terytorialnego w środę dołączyło kolejnych 13, w tym Powiat Gorlicki.

Bezpieczeństwo seniorów jest dla nas bardzo ważne. Osoba objęta opieką Tele-Anioła otrzymuje bardzo łatwą w obsłudze opaskę. Za pomocą jednego przycisku SOS może skontaktować się Centrum Teleopieki, gdzie czekają wykwalifikowani ratownicy medyczni i teleasystenci, gotowi nieść pomoc w każdej chwili – mówi starosta Maria Gubała.

Projekt Małopolski Tele-Anioł, to największe przedsięwzięcie tego typu w Polsce. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 38 mln zł, z czego blisko 32,5 mln zł stanowią środki unijne z RPO WM na lata 2014-2020. Do udziału w projekcie zgłosiło się ponad 7 tys. osób niesamodzielnych z terenu województwa małopolskiego, a ponad 4 tys. osób zostało włączonych do projektu i otrzymało opaskę SOS. 732 uczestników projektu dodatkowo skorzystało ze wsparcia w postaci usług opiekuńczych lub sąsiedzkich usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania. Opiekunowie zatrudnieni w Małopolskim Tele-Aniele wykonali już ponad 150 000 godzin usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania osób niesamodzielnych.

Uczestnicząca w spotkaniu Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego, odpowiedzialna m.in. za obszar zdrowia podkreśla, że wzajemna współpraca gmin i powiatów przy realizacji projektu przyczyni się do poprawy poczucia bezpieczeństwa i jakości życia niesamodzielnych Małopolan oraz ich rodzin.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

CiekawskiCiekawski

14 3

Co Ci politycy jeszcze potrafią, poza rozdawaniem publicznych pieniędzy i pozowaniem do zdjęć ????? 18:26, 05.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

adam1adam1

7 1

Nic nie potrafią i dlatego poszli do polityki. Na normalnym wolnym rynku nic by nie osiągnęli. 22:21, 05.03.2020


reo

axsaxs

4 0

Staś i Marysieńka? 17:55, 06.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lukasz 23Lukasz 23

2 0

Fałsz i obłuda ze strony tej pani zwanej starostą dla zmylenia przeciwnika, troska o seniorów żart nawet komunikacja miejska została ograniczona bo pewnie to nie w jej kompetencji a że utrzymuje na stołku takiego dyrektora szpitala który akceptuje i szerzy patologie to jest ta troska o seniorów właśnie. 22:21, 06.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%