Zamknij
REKLAMA

Nie jedz tych ciastek z Biedronki! Jest w nich dwutlenek siarki!

18:29, 18.10.2019 | Jarosław Rozpłochowski
Skomentuj
REKLAMA

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że firma Jeronimo Martins wycofała ze sklepów sieci Biedronka jedną partię ciasteczek maślano-kakaowych z dodatkiem czekolady.

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

Jak dowiadujemy się z komunikatu GIS, firma dobrowolnie wycofała z rynku produkt "Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady" oznakowany datą minimalnej trwałości: 23.07.2020, numer partii: L 147. Powodem wycofania jest wykrycie substancji alergennej - dwutlenku siarki.

Brak odpowiedniej informacji

"W produkcie zbadanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono zawartość dwutlenku siarki powyżej 10 mg/kg, co wymaga stosownej informacji na opakowaniu dotyczącej obecności składnika alergennego. Na etykiecie produktu nie umieszczono odpowiedniej informacji dotyczącej obecności składnika alergennego - dwutlenku siarki" - napisano w komunikacie.

Sanepid przestrzega osoby z alergią bądź nietolerancją na dwutlenek siarki i siarczyny, by nie spożywały wskazanej w komunikacie partii produktu.

Klienci, którzy kupili herbatniki mogą dokonać zwrotu w dowolnym sklepie Biedronka bez okazywania paragonu. Informacja dla klientów została zamieszczona na stronie internetowej www.biedronka.pl oraz w sklepach sieci Biedronka - czytamy w komunikacie GIS.

Produkt został wyprodukowany przez Koestlin d.d. Biscuits Wafers Factory Slavonska Cesta 2a w chorwackim Bjelovarze. GIS poinformował o stwierdzonych niezgodnościach władze Chorwacji poprzez system RASFF, a organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują wycofanie produktu z obrotu w Polsce.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Prezes Prezes

19 9

Dlatego nie kupuje w biedronie co tanie do do dup... 20:11, 18.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Gorlicznin89Gorlicznin89

9 10

To panie prezesie gdzie kupujecie produkty? Pewnie w centrum... Aaaa tam świeże i drogie to lepsze.. Akurat jak się myśli że się wyda trochę więcej to leprze... Mmm szlachta panie prezesie.. Ale chwilą... Co ta słoma robi w Pana butach? 13:20, 19.10.2019


Łysy Łysy

3 0

Popieram! Lepiej kupować w mniejszych sklepach i dawać zarobić lokalnym przedsiębiorcom niż napychac kieszenie portugalczykom... 16:11, 21.10.2019


marekmarek

8 2

Oooo... to GISs jednak istnieje? No to teraz czekamy na zamkniecie Saint-Gobain przy Bieckiej, ktory emituje w powietrze ktorym oddychamy, tony tlenkow siarki rocznie. GISie, WIOSie, GIOSie, inspetorzy, dyrektorzy i kierownicy - do roboty, do roboty. Dosc siedzenia na dloniach i patrzenia w okno - do roboty! 10:33, 20.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.