Zamknij
REKLAMA

Produkt wycofywany z obrotu. Może wywołać reakcję alergiczną!

21:52, 06.09.2019 | Jarosław Rozpłochowski
REKLAMA
Skomentuj

Osoby z alergią bądź nietolerancją na dwutlenek siarki i siarczyny nie powinny spożywać jednej z partii marynowanych pieczarek wyprodukowanych w zakładzie w Dąbrowie Tarnowskiej – ostrzegł w piątek Główny Inspektorat Sanitarny.

Chodzi o produkt "Pieczarki marynowane całe KRISTER, 900 g", którego producentem jest Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze Zakład Produkcyjny Krister z Dąbrowy Tarnowskiej (województwo małopolskie). Ostrzeżenie dotyczy partii 1, z datą trwałości 01.2020.

Brak informacji na etykiecie

W produkcie zbadanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono zawartość ogólnego dwutlenku siarki (E 220) na poziomie 62,6 ± 4,3 mg/kg. Tymczasem na etykiecie produktu nie umieszczono odpowiedniej informacji dotyczącej obecności składnika alergennego – dwutlenku siarki.

Jak ostrzegł GIS, spożycie produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergiczną.

"Prowadzone jest postępowanie wyjaśniające organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej we współpracy z producentem w celu określenia źródła występowania dwutlenku siarki w produkcie" - napisano w komunikacie.

"Producent rozpoczął proces wycofywania od kontrahentów całego asortymentu (pieczarki całe i krojone o gramaturach 300 g i 900 g) bez względu na numer partii i datę minimalnej trwałości" - poinformowano. Wycofanie z obrotu jest nadzorowane przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

źródło informacji: PAP

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ROBIROBI

6 0

Temat dnia...trzeba zaprosić Jaworowicz :) 08:55, 07.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tralalatralala

3 0

Przemysłowa żywność, szczególnie marynowana, to jest jeden wielki syf. 15:21, 07.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone