Zamknij
REKLAMA

Obwodnica zachodnia, quasi rondo i protesty mieszkańców

20:33, 01.07.2016 |
REKLAMA
Skomentuj

Do Redakcji portalu GORLICE24.pl z prośbą o pomoc zwrócili się mieszkańcy ulic Krakowskiej, Lipowej, Wrońskich w Gorlicach, którzy przypadkiem weszli w posiadania projektów związanych z tworzeniem tzw. „zachodniej obwodnicy”. Za naszym pośrednictwem publikują List Otwarty do burmistrza Kukli oraz radnych Rady Miasta Gorlice. 

LIST OTWARTY

do

burmistrza Rafał Kukli

i

radnych Rady Miasta Gorlice

 

W sprawie sprzeciwu mieszkańców ulic Wrońskich, Lipowej i Krakowskiej dotyczący planów budowy ronda przy ul. Krakowskiej i zachodniej obwodnicy miasta Gorlice.

               

Zdecydowanie protestujemy przeciw budowie ronda łączącego ulice Wrońskich, Lipową i Krakowską z nowoprojektowaną obwodnicą w formie przedstawionej na projekcie. Na spotkaniu z poseł Barbarą Bartuś, które odbyło się u Pana burmistrza zapewniał Pan nas, że obecnie przygotowywane są wstępne wersje projektów. Okazuje się, że istnieją konkretne plany o których miasto milczy a my weszliśmy w ich posiadanie przypadkowo. Projekty te istnieją już około roku jest uzgadniane dla nich przebieg sieci różnych mediów (np. kanalizacja).

               

Jesteśmy mocno zaniepokojeni, że bez udziału mieszkańców opracowuje się konkretne plany przebiegu trasy obwodnicy przez nasze domu i działki. Nie pyta się nas o zdanie w tej sprawie i straszy tzw. „specustawą”.

               

Burmistrz jako organ wykonawczy gminy miejskiej Gorlice jest zobligowany do działań w ramach obowiązujących od 2006 roku miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Niestety przebieg obwodnicy i planowanego ronda nie pokrywa się z tymi planami naruszając dobra osobiste mieszkańców. Ponadto przebieg ten nie zgadza się z wcześniejszymi planami na które powołuje się Pan w piśmie z 01.06.2016 r. do Pani Barbary Broniowskiej „jest oczywiste tak kształtować przebieg drogi aby jej oddziaływanie na otaczające środowisko ograniczyć w stopniu maksymalnym”. To są Pańskie słowa z tego pisma. Stawiamy więc pytanie czy my mieszkańcy jesteśmy częścią tego środowiska ponieważ wydaje się nam, że z istniejących relacji między reprezentowanym przez Pana urzędem jesteśmy całkowicie zlekceważeni i pominięci.

               

Najlepszym przykładem jest zaprojektowanie zjazdu ul. Lipowej do ronda przez środek działki o numerze 1095/14 na której obecnie prowadzona jest budowa domu jednorodzinnego. Jest ona realizowana na podstawie prawomocnych zezwoleń z końca 2015 roku, wydanych przez Pańskich urzędników. Niewielka część projektowanego ronda zajmuje prawie całą działkę o powierzchni 8 arów (fragment mapy zaznaczony na czerwono).

               

Według obecnych planów zagospodarowania przestrzennego z 2006 roku ulice Lipowa I Wrońskich nie maja bezpośredniego połączenia z ul. Krakowską tylko z nowoprojektowaną obwodnicą w dalszym jej przebiegu. Poddajemy więc w wątpliwość sens budowy ronda o takich parametrach (wewnętrzna średnica wyspy ronda stanowi w projekcie 51,6 m). Dla połączenia ul. Krakowskiej z nowoprojektowaną obwodnicą wystarczy skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

               

Wadą projektowanej drogi, która ma pełnić zachodnie obejście miasta jest brak projektowania zjazdów do poszczególnych działek, które będą z nią graniczyć. Stawiamy pytanie dlaczego to obejście musi mieć parametry drogi wojewódzkiej, do czego z uporem Pan burmistrz dąży.

               

Zrealizowana modernizacja dróg stanowiąca tzw. północne obejście miasta posiada zjazdy do wszystkich graniczących z nią posesji, nawet tych niezabudowanych, a została ona zrealizowana przy udziale środków województwa.

               

Cytując Pańskie pismo do Pani Barbary Broniowskiej wyraża Pan nadzieję, że „Zarząd Dróg Wojewódzkich przewiduje szerokie konsultacje społeczne związane z tym przedsięwzięciem”. My mieszkańcy niestety tego hura-optymizmu nie podzielamy nauczeni dotychczasowym Pańskim postępowaniem.

               

Nadmieniamy, że został Pan „wynajęty” przez społeczeństwo na określony czas, po którym zostanie Pan przez mieszkańców rzetelnie oceniony. Prosimy o zastanowienie się czy korzyści  komunikacyjne jakie osiągnie miasto i mieszkańcy z tytułu budowy tej drogi w planowanym kształcie nie da się uzyskać w inny alternatywny i znacznie tańszy sposób. Przypominamy jest Pan zarządcą publicznych środków, które są naszą wspólną własnością i chcemy aby je wydawać racjonalnie z korzyścią dla wszystkich podatników.

/nazwiska do wiadomości Redakcji/ 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (68)

xenonxenon

54 90

"Nadmieniamy, że został Pan ?wynajęty? przez społeczeństwo na określony czas, po którym zostanie Pan przez mieszkańców rzetelnie oceniony. Prosimy o zastanowienie się czy korzyści komunikacyjne jakie osiągnie miasto i mieszkańcy z tytułu budowy tej drogi w planowanym kształcie nie da się uzyskać w inny alternatywny i znacznie tańszy sposób. Przypominamy jest Pan zarządcą publicznych środków, które są naszą wspólną własnością i chcemy aby je wydawać racjonalnie z korzyścią dla wszystkich podatników."

O ile sens wypowiedzi jest ok to o tyle forma z tym "wynajętym" (nawet jeśli w cudzysłowie) jest raczej mocno kiepska. A tak btw to skoro burmistrz ma rozważyć i wybrać najlepsze rozwiązanie dla miasta i budżetu... to chyba powinien mieć wybór?

"Na spotkaniu z poseł Barbarą Bartuś, które odbyło się u Pana burmistrza zapewniał Pan nas, że obecnie przygotowywane są wstępne wersje projektów. (...) Projekty te istnieją już około roku jest uzgadniane dla nich przebieg sieci różnych mediów (np. kanalizacja)."

Czyli wstępny plan ma się ograniczyć jedynie do kredek i mazaków na mapie? Jeśli robi się porządne przegotowanie kilku wariantów chyba należy rozważyć wszystkie za i przeciw danej wersji? Włącznie z infrastrukturą towarzyszącą i techniczną!

"Wadą projektowanej drogi, która ma pełnić zachodnie obejście miasta jest brak projektowania zjazdów do poszczególnych działek, które będą z nią graniczyć."

Hola hola! Wadą obwodnicy jest fakt, że każdy Kowalski nie ma zjazdu na swoją działkę?! Przecież po to buduje się obwodnice! To jest właśnie zaleta!!! To, że ostatnio oddane północne obejście jest tak zrobione to z faktu, że został wykorzystany istniejący pas drogowy - zapewne ze względów ekonomicznych. Tu buduje się drogę od podstaw po nowym (w niektórych miejscach po starym) śladzie więc po co budować zjazdy do każdej działki? Żeby było więcej wypadków i jechało się jak przez centrum miasta? Dla mnie i pewnie wielu kierowców ta "wada" jest wielką zaletą! Sorry :)


Stawiamy pytanie dlaczego to obejście musi mieć parametry drogi wojewódzkiej, do czego z uporem Pan burmistrz dąży."

Żeby było szybko i wygodnie, a nie gruntowo i polnie - zwłaszcza jeśli jest możliwość i kasa zrobić coś raz, a porządnie.


I żeby było nie jasne. Nie jestem tu za burmistrzem czy przeciw. Ale jak już protestujecie to przynajmniej przemyślanie.

21:37, 01.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

goścgośc

13 64

W takim kształcie ruchu istnieją ronda??? Jeszcze nie spotkałam.. 21:07, 01.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ssdssd

91 100

Co ma oznaczać sformułowanie "quasi rondo" ? tak może napisać tylko ktoś kto nie był nigdzie dalej niż w Bieczu. Skrzyżowania o ruchu okrężnym w takim kształcie istnieją w wielu polskich miejscowościach i nikt nie ma problemu w poruszaniu się po nich ! 20:45, 01.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LiliLili

11 64

Ssd ,od Biecza trzy kroki w bok. 21:05, 01.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kałamagakałamaga

40 17

-gośc - pierwszy przykład z brzegu - rondo w Brzesku koło STATOILA ,przez które zjeżdża się na razie na łącznik autostradowy (nowy cały czas w budowie). Trzeba obserwować co się robi i jak się robi w tym kraju to i życie codzienne nie będzie tak dziwić. 21:42, 01.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ParnassusParnassus

183 54

Lat mam ponad 50 i jak sięgam pamięcią to jeszcze żaden burmistrz w tym mieście nie budził takiej niechęci do siebie ze strony społeczeństwa, jak to jest w przypadku obecnego burmistrza. Najgorsze (dla Gorlic i jego mieszkańców), że zostało mu ponad 2 lata rządów zanim wróci normalność. 21:46, 01.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

monteromontero

83 133

vivat Burmistrz ocenimy go BDB nie będzie garstka ludzi blokować inwestycji która będzie służyć większości na długie lata 21:47, 01.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrzysztofKrzysztof

46 86

Pan Burmistrz wie co jest dla Was najlepsze, nie rzucajcie mu kłód pod nogi!! 21:52, 01.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

olxolx

138 33

Burmistrz nie rozmawia z mieszkańcami działek i domów ,przez które ma iść obwodnica ,tylko ukrywa swoje plany przed nimi , nie konsultuje sie z nimi ,to oni dowiadują sie o planach z innych żródeł , a potem ........? postawi przed faktem dokonanym???? wywłaszczenie?????
Burmistrz powinien mieć wybór ? a my co mamy do powiedzenia w tej sprawie ,w sprawie naszych domó , bo wychodzi na to , że nic.

21:56, 01.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

el Komendanteel Komendante

59 30

co oznacza użyte parokrotnie w tym artykule sformułowanie (cyt.): "mieszkańcy ulic..., którzy przypadkiem weszli w posiadania projektów...", czyżby ów mieszkańcy szatańskim sposobem "wynieśli" projekt z Urzędu Miasta ?????? Przypomina mi to całkiem nie przypadkowe wynoszenie drogocennych obrazów z Jagiellonki w Krakowie A może odpowiednie służby winny się temu incydentowi dokładniej przyjrzeć 21:57, 01.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

cccccc

129 35

to nie jest garstka ludzi , ci ludzie rezprezentuja za soba bardzo duża liczbe osób.nie jesteście w temacie niestety 21:58, 01.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xenonxenon

9 49

@olx
ale mi tu nie chodzi o fakt, że burmistrz z Wami rozmawia czy też nie. A rozmawiać powinien (wcześniej się przygotowawszy). Tu chodzi o niektóre argumenty i formę ich przedstawiania.
A protestować ma prawo każdy i część argumentów jest tu słuszna.

@ccc
no ok czyli to oznacza, że mamy zarzucić inwestycje?! "nie jesteście w temacie niestety" to nam RZETELNIE go przedstaw :D 22:09, 01.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obserwatorobserwator

33 92

Zastanawiam się, gdy czytam niektóre komentarze; kto je pisze , jakimi są ludźmi dla innych, co zrobili dla dobra miejscowej społeczności i wiele innych ciśnie się pytań aby je zadać ?
Ile jest w tym nienawiści, nieprawdy i pomówień.
Padło w jednym z komentarzy nazwisko naszej " wiecznej posłanki " i co ta osoba zrobiła oprócz pokazywania się w Telewizji Regionalnej " dla dobra Gorlic".
Czy budowa obwodnicy to wyrzucanie pieniędzy dla poprawienia i tak już zakorkowanych Gorlic to przestępstwo?
Dla przykładu - co dało dla mieszkańców dofinansowanie z kasy miejskiej wszelkich festynów parafialnych? + zaangażowanie wszelkich służb , policja , straż .
Tu należy szukać marnowanych pieniędzy.

P.S marzy mi się aby w przyszłości był obowiązek podania swoich personaliów, aby można było umieścić swój komentarz. 22:17, 01.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cccccc

115 24

Prosze nie łapac za słowa ,ktore są nie adekwatne do tego piszę...A poza tym ,zapytam ? komu z mieszkanców Gorlic odpowiadałoby mieszkanie na rondzie???? 22:21, 01.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrzysztofKrzysztof

131 14

do obserwator, Zacznij od podania swoich personaliów. Czekamy z niecierpliwością 22:23, 01.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxxxx

186 7

Szanowni internauci. zwróćcie uwagę na bajzel w urzędzie.

Czyżby szanowni urzędnicy nie mieli bladego pojęcia w zeszłym roku o zasięgu planowanego

"ronda" ?. Ktoś kto wydał zgodę na budowę domu na tej działce powinien nieźle "beknąć" 22:35, 01.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AgaAga

155 9

Przede wszystkim drogi powinny być budowane według odgórnych wytycznych, a nie w miejscach gdzie omijamy ludzi o lepszym usytuowaniu, z większymi wpływami, itd.

Na tą drogę było już wiele pomysłów jednak zawsze górą były prywatne interesy co niektórych.
Jest mnóstwo lepszych lokalizacji i mam tu na myśli możliwość tańszego wybudowania tej drogi.

Zastanawia mnie jeszcze jedno czy aby za sam wkład własny miasta do tejże inwestycji nie udałoby się wybudować mostu i po prostu połączyć go z ul. Krakowską?!

Przecież dokładnie tylko tyle nam potrzeba!!!

Przypatrzcie się projektowi tego ronda - 2 domy z nim sąsiadujące będą prawie na rondzie, a poniżej wolne łąki - jaki to problem wybudować je niżej? Czyj to znowu interes?
22:40, 01.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wrongwrong

18 82

Fajne futurystyczne rondo w kształcie podpaski. Trzeba budować póki jeszcze unia trzyma się w kupie i daje kasę, a protestami nie ma się co przejmować. W tym kraju robić nie ma komu ale każdy przynajmniej raz w życiu protestował. Zawsze znajdzie się ktoś albo grupa ktośiow którym coś się nie będzie podobało. Ktoś chce wybudować chlewnie kurniki to nie bo będzie odór, ktoś chce wybudować elektrownie atomowa to nie bo będzie grzybek, ktoś chce ulokować uchodźców to nie bo będzie bum. I jak tu dojść do ładu? Nie da się. Na szczęście w Polsce póki co jest jeszcze trochę demokracji i to większość decyduje a większość w tej sprawie chce obwodnicy i ronda w kształcie podpaski. 05:03, 02.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

razraz

208 20

Sam pomysł wybudowania tej drogi jest dla mnie niezrozumiały.Czy Gorlice są tak bogatym miastem że stać nas na taką ekstrawagancję?Koszt tej tzw.obwodnicy będzie gigantyczny a jest pewnym,że nie rozwiąże głównego problemu,jakim jest korkowanie się miasta.Czy przeprowadzono badania jaki procent ruchu skręci z ul.Kościuszki,by nową drogą jechać w kierunku Stróżówki i dalej Tarnowa lub odwrotnie.Odpowiem-znikomy!Miasto potrzebuje ronda na Zawodziu,bo to obecne skrzyżowanie jest wąskim gardłem.To ruch okolicznych mieszkańców do miasta i tranzyt w kierunku Nowy Sącz-Jasło powodują zatory.Nie rozumiem uporu władzy miasta w forsowaniu tej inwestycji,chyba,że niektórzy chcą przejść do historii jak Kazimierz Wielki.Tylko dzisiaj są inne czasy,ludzie nie są idiotami i pójdą do sądów po odszkodowania nawet europejskich.Odrazu lepiej doliczcie to to kosztów inwestycji.Tylko rondo na Zawodziu rozwiąże problem miasta i będzie nieporównywalnie tańsze od tej kosmicznej inwestycji niszczacej przy okazji ludzki dorobek. 08:41, 02.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Eh Eh

22 68

Jak to miasto się ma rozwijać, jeżeli blokują wszystkie inwestycje?
Miasto musi mieć drogi połączenia.. Co w chcecie drógi Grybów?
09:42, 02.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

MagikMagik

19 87

Argumentem jest finansowanie inwestycji w 90 procentach przez zarząd dróg wojewódzkich. 10:14, 02.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AgaAga

90 10

@Teodor
Wracamy do sedna sprawy - to nie ma być "obwodnica" tylko ma się tak nazywać, żeby wyłudzić środki z województwa, już nawet nazywa się to obejściem. Poszukaj definicji "obwodnicy" - z zasadny ma omijać miasto. Tutaj to ona jest 1 km od ratusza.

Ogarnijcie się ludzie - co będzie jak ktoś zakwestionuje tak wydane środki, a będzie już po sprawie? Odpowiadam: miasto zbankrutuje, bo środki trzeba będzie zwrócić. Poza tym Starosta zapewniał, że nie dołożą ani złotówki, więc tym bardziej to właśnie budżet miasta będzie to musiał pokryć.14:32, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

razraz

129 3

Jeden RAZ nie wystarczyło.Trzeba drugi.W kwestii obwodnicy pragnę przypomnieć o jeszcze jednej alternatywie.Mamy drogę przez Bystrą która faktycznie spełnia definicję obwodnicy.Biegnie bokiem i łączy kierunek Szymbark Stróżówka.Wystarczy tylko wybudować małe rondo na krzyżówce na Bystrą i poprawić kilka fragmentów przebiegu tej drogi.Znowu nieporównywalnie taniej i szybko!Władza publiczna powinna myśleć kategoriami racjonalnymi.Te środki należy przeznaczyć na niezbędne remonty dróg w mieście a nie bujać w obłokach. 12:02, 02.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CccCcc

77 11

Do Wrong...Skad wiesz , ze wiekszosc chce obwodnicy??? Robiles badania????proponuje zrobic a potem mowic o wiekszosci.To rondo bedzie nialo srednice 51,6 dlugosci....Na co tam takie rondo.Tam w ogole nie potrzeba ronda , wystarczy skrzyzowanie. 13:19, 02.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gigugigu

24 72

Bardzo dobry projekt! A może by tak zmniejszyć wysepkę i zrobić rondo dwupasmowe? Oby prace ruszyły. 13:32, 02.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GorliceGorlice

84 6

Do Eh ...Jestes na bierzaco z ta sprawa?? Mieszkancy nie chca blokowac inwestycji! Chca lepszego , tanszego , innego rozwiazania dka wszystkich , a nie dla tych , ktorzy maja w tym interes. 13:56, 02.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tenten

15 76

Nie jestem za Burmistrzem ale jeżeli plany istnieją od lat 60 tych z rezerwą terenu to do kogo mieszkańcy mają pretensje . Na łąkach Pana Wszolka tez był dom na planowanej drodze i on się z tym liczył ze będzie wyburzony pod przyszłą drogę (obecnie ul. Stawiska) Pretensje i jeszcze teraz budują domy bo im się słusznie należy :) powinno być zero odszkodowania za budynki tylko za dzialki
15:14, 02.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxxxx

75 5

Mają racje Ci szanowni internauci, którzy dziwią się, że obwodnica powinna mieć zjazdy do posesji.Powinna umożliwić szybkie i sprawne ominięcie miasta jak to jest np w przypadku pobliskiego Biecza (choć to skrzyżowanie obok BP to wcale bezpieczne nie jest !). Następnie wprowadza się nazwę "obejście" co przypomina mi działania typu "od kuchni" lub "za plecami", które powszechnie stosowała władza przed 89 rokiem.
Chcę Wam wszystkim drodzy mieszkańcy uświadomić, że Pan Burmistrz w pismach do protestujących mieszkańców z dnia 01. 06. 2016 r. snuje plany aby ta projektowana droga pełniła funkcję tranzytową pomiędzy Tarnowem a Nowym Sączem a nawet dotyczyła tranzytu międzynarodowego pomiędzy Tarnowem a Słowacją. Takie to niespodzianki szykują się nam około kilometra od ścisłego centrum miasta w imię tego abyśmy posiadali trzeci most na Ropie !!!.
15:04, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

slurbslurb

15 72

Do Parnassus
Sugerujesz że za dwa lata wróci normalność bo twój kumpel Kochan powróci na tron i będzie znowu panował? A skąd wiesz kto wygra za dwa lata? Może wygra ktoś kto ci się znów nie spodoba, a może za 2 łata cię już nie będzie i nie będziesz się musiał martwić o to że źle się dzieje w państwie gorlickim. Nagonkę na obecnego burmistrza musisz prowadzić w realu rozdawać ulotki organizować wiece bo ten portal odwiedza garstka osób a reszta to manipulacja ocenami żeby sprawiać wrażenie przewagi liczebnej. To stare numery i po ostatnich 8 latach już nie przejdą sam wiesz że ludzie zaczynają myśleć samodzielnie i krzyżują wam plany. Masz ponad 50 lat a takich już od dawna nie uważa się za autorytety w dosłownie niczym. Lamusow słuchają jeszcze co najwyżej w afrykanskich plemionach lub w rezerwatach indian. Pzdro. 21:17, 02.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tenten

93 3

Oj chyba slurb to wiceburmistrz...jestem 30 plus ale wiem że w życiu ważna jest pokora bo pycha kroczy przed upadkiem...pamiętaj o tym. 21:30, 02.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

mieszkanka obwodnicymieszkanka obwodnicy

142 12

Jestem pewna, że gdyby mieszkańcy nowo powstałej obwodnicy północnej wiedzieli wcześniej co będą przeżywać teraz, nigdy by nie powstała. Droga,, piękna ?ale domy popękane, w czasie deszczu zalewane ,firmy pozamykane na czas budowy. Współczuje mieszkańcom projektowanej obwodnicy! 21:36, 02.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AryskafanderAryskafander

8 28

Bądźcie wyrozumiali. Strabag czy Skanska też chcą żyć. 23:37, 02.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

olxolx

76 3

do TEN...
Jestes mało poinformowany ......Własnie plany istnieja od lat 60 i dom na ul.Lipowej staje własnie wg planu zagospodarowania przestrzennego ,ktory dokladnie wskazuje ,gdzie dom moze byc wybudowany, w ktorym miejscu na działce. Na ktory to powolenie dostal jesienia tamtego roku. To o czym ty czlowieku mowisz.? Niech burmistrz sie przyzna ,ze zawalił sprawe i przeoczyl ta dzialke ,nie zastrzegł sobie ja przed wszelkimi budowami . A co najgorsze tam jest na tej dzialce plan zagospodarowania pod dom jednorodzinny . Niech sie nie wypowiadaja osoby ktore nie znaja tej sprawy . Ten dom nie stoi na planowanej drodze. A najlepsze jest to ,ze burmistrz sobie projektuje ronda na tej dzialce , a nikt o tym nic nie wie... dowiedzielismy sie od życzliwych ludzi o tym. 00:33, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ADAADA

9 74

Bardzo mi się nie podoba, że pani poseł Bartuś nie popiera tej obwodnicy, a powinna pomagać w rozwoju Miasta. Trzeci most na Ropie to konieczność, możliwość ominięcia centrum Miasta w kierunku N.Sącza to też oczywiste. Nie mieszajmy do tego skrzyżowania na Zawodziu, bo to też oczywiste, że trzeba załatwić równolegle.. Pomyśleć tylko o najlepszym przebiegu zachodniego obejścia. Nie kombinujmy z gminą, bo to jest już spalone. Nie możemy odpuścić środków zewnętrznych, które na ten cel można pozyskać. Drugiej takiej okazji może już nie być. 09:24, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TomekTomek

78 1

Najpierw trzeba dokończyć obwodnicę północną. Gdzie jest chodnik i ścieżka rowerowa przy ul.W.Pola? Chodnik się urywa, wyraźnie zabrakło środków. Jest niebezpiecznie. Jak na ironię tytuł inwestycji był jak pamiętam "Poprawa bezpieczeństwa w ruchu pieszym...." Ten cel nie został osiągnięty, jest pogorszenie bezpieczeństwa na tym odcinku z uwagi na zwiększony ruch pojazdów. 10:03, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

shulsshuls

44 6

Do Aryskafander
I właśnie to jest sedno wszystkiego. Strabag austria czy skanska szwecja muszą dużo zarabiać bo muszą płacić w swoich krajach dużo podatków aby ich rządy mogły wypłacać wysoki social emigrantom z afryki, których już niedługo będzie tam więcej niż rodowitych szwedow czy austriakow. Właczmy się wszyscy w pomoc i kupujmy tylko w kauflandzie czy lidlu bo niemcy mają te same wydatki nie omijajmy też biedronki bo w portugalii też się nie przelewa. Zaciagajmy kredyty w zagranicznych bankach bo oni też pracują na dobrobyt wlasnych krajów. Dotacje na które złożyły się te kraje trzeba przecież oddać właśnie kupując w ich sklepach biorąc pożyczki w ich bankach i zatrudniając ich firmy do dużych inwestycji. A i jeszcze jedno wysyłajmy jeszcze do nich niskobudzetowych pracowników do prac fizycznych. 10:24, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PllPll

129 9

Kukla tonie ... 11:31, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wesoływesoły

98 11

Z całym szacunkiem do pewnego miasta wojewódzkiego posiadającego fajny pomnik.

Może niech tam przeniosą Ci wszyscy, którym odpowiada "rondo podpaska" wraz z naszymi

szanownym panem Burmistrzem i jego równie zacnym Zastępcą. 11:40, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GuineesGuinees

76 7

Burmistrz to chyba chce na stałe wpisać się do księgi rekordów w kategorii: miasta z największą ilością bezsensownych rond i innych rozwiązań drogowych! 11:48, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mg1mg1

14 46

Odpowiedź jest prosta: musi mieć parametry drogi wojewódzkiej żeby można było otrzymać dofinansowanie dla tej inwestycji. A zjazdy do każdej działki z obwodnicy to kretyński pomysł. 12:12, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

endrjuendrju

133 8

Panie kukla to pańskie ostatnie 2 lata 12:27, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

janojano

10 50

Wszystko co cha wladze miasta zrobic to jest zle i lepiej stac w korkach i klnac pod nosem.To dobrze,ze miasto stara sie o ta obwodnice bo to dla dobra wszystkich kierowcow. 12:54, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TeodorTeodor

10 58

Co to za obwodnica na której co parę metrów miałby być zjazd w prawo czy lewo ? Zero płynności ruchu, wypadki przy włączaniu się (vide obecna obwodnica Gorlic), najechania na skręcające pojazdy. Protestujący ogarnijcie się bo dobro ogółu przedkładacie na swoje partykularne interesy. 13:06, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ejej

13 40

Dlaczego nazwiska autorów są do wiadomości redakcji? Jeżeli pisze się list otwarty to wypadałoby się podpisać a przynajmniej podać ilu jest tych protestujących mieszkańców. 13:20, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HrrrrHrrrr

46 2

Do Ej...uwierz , nazwiska tyc osob sa znane Burmistrzowi. 15:57, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pepepepe

70 4

jesli burmistrz jest taki wspaniałomyślny to wynegocjowane dopłaty jakie moze otrzymać powinien rozdysponować na maksimum inwestycji - budując zwykłą drogę miejską z normalnym rondem a oprócz tego ścieżki rowerowe chodniki oraz zmodernizować ruchu w centrum miasta itp
i dopiero wtedy większość mieszkańców mogła by skorzystać z tych dobrodziejstw. Mam nadzieje że burmistrz przemyśli swoje niektóre chore pomysły i posłuch mądrzejszych 21:33, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DwaDwa

110 8

Komentujący "Raz" ma 100% racji. Koszty tej obwodniczki będą GIGANTYCZNE! Estakada + most na Ropie + umocnienie skarp i osuwisk na długości kilkuset metrów to są olbrzymie pieniądze. A efekt naprawdę mizerny. Baaardzo znikomy procent kierowców pojedzie tą drogą. 19:47, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AutorAutor

59 7

Zwróćcie Państwo uwagę na jedną rzecz: na ulicy Kościuszki powstanie dodatkowe rondo - na wysokości cerkwi. Przecież to rondo może dodatkowo korkować wylot z miasta! Tam, gdzie teraz wszyscy już jadą 50 km/h będą się zatrzymywać, przepuszczać pieszych i czekać nie wiadomo na co. Może się zatem okazać, że obwodnica przyniosła efekt odwrotny do zamierzonego - zamiast choć trochę odkorkować miasto, zakorkuje je jeszcze bardziej. 19:51, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZABLOKOWANAZABLOKOWANA

36 10

A co mają powiedzieć mieszkańcy ulicy Kochanowskiego, którzy mają zablokowane wszelkie budowy i sprzedaż działek juz od prawie 20 lat (lub dłużej, mogę się mylić), bo ktoś kiedyś wpadł na genialny pomysł poprowadzenia drogi międzynarodowej właśnie w tej okolicy na Ukrainę??? I z góry wiadomo, że ta droga nigdy nie powstanie ale niestety co rok plany są odnawialne i to od tylu lat. I pewnie mało kto wie o tym poronionym pomyśle... 20:43, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oooooo

43 7

To jak to mozliwe ,ze na Kochanowskiego od tylu lat są blokowane budowy ,a na Lipowej Burmistrz sobie projektuje rondo i zapomniał ,zeby tam zablokowac działke?? Jak to jest?? 22:16, 03.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

XyzetXyzet

54 3

"Autor" ma rację! Rondo na Kościuszki zablokuje wylot z miasta!!! Powinno być odsunięte od centrum minimum kilometr! 11:55, 04.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bobobobo

6 49

Po co te protesty, będzie piękne rondo elegancka obwodnica. W pewnych sprawach ludzi nie pyta się o zdanie. Inwestycje i plany są od dawna. Ktoś kto próbuje tutaj mówić o tajnym planie obecnego burmistrza jest w błędzie. 15:45, 04.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

examsexams

7 60

Najwyraźniej burmistrz ma problem z kretem który wynosi poufne dokumenty i przy ich pomocy ją jątrzy i knuje. Jak się nie wyczysci środowiska wokół siebie to tak się właśnie dzieje. Niestety żeby oczyścić atmosferę z tego POwskiego syfu trzeba będzie poczekać do kolejnych wyborów samorzadowych. 21:34, 04.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pepepepe

35 1

do exams
co ty wogóle wypisujesz weź się człowieku zastanów jak nie jesteś w temacie to poszukaj sobie kretów na łąkach - troche się przewietrzysz 08:41, 05.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanekJanek

11 138

Budować nową obwodnicę.
Wymienić z nazwiska przeciwników niech powiedzą jaki maja w tym interes zeby gorliczanie nadal stali w korkach.
Gdzie byli ci przeciwnicy jak budowano na zawodziu skrzyżowanie i i rondo pod drukarnią.
17:29, 05.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AgaAga

173 3

@Janek

Właśnie, ciekawe to jest to, czyj to interes by wybudować tę drogę najdrożej jak to tylko możliwe, gdy są tańsze rozwiązania?! hmm?

Albo dlaczego nie wykorzystać środków z województwa na prawdziwą obwodnicę przez Szymbark, Bystrę i Stróżówkę? 22:08, 05.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pepepepe

153 3

do Aga
Brawo! I to sie nazywa kreatywne myślenie.Może trzeba poprzez argumentowanie i zadawanie prostych pytań trafiać do zamkniętych umysłów włodarzy miasta, którzy żyją w przekonaniu że są nieomylni 22:23, 05.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OLAOLA

163 4

do Aga
tu nie chodzi o wygodę kierowców,poprawę komunikacji w mieście- tu się liczy KASA, no i PRIORYTET NASZEGO PANA- WŁADCY
00:47, 06.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TWTW

108 2

Rozwiazanie problemu kroków w mieście jest proste, trzeba zagęścić sieć zwykłych ulic, nie porywać się na jakieś pseudo obwodnicę zwane obejściami bo to nie ma żadnego sensu. Jeśli już władza tak bardzo chce to powinna zastanowić się nad budową obwodnicy z prawdziwego zdarzenia, drogi o przekroju 2x2 z kolizyjnymi skrzyżowaniami z sygnalizacją świetlną, przecinającą miasto z zachodu na wschód i tyle. Budowa trasy o ktorej mowa, z tymi założeniami (brak zjazdu do posesji) to wyrzucanie pieniędzy w błoto! 15:22, 06.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MichałMichał

39 2

Janek....te nazwiska sa na liscie u burmistrza . a pozaty ile osób pojedzie ta ..obwodnicą;;???? 00:32, 07.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

bajzel bajzel

52 3

Widać z tych komentarzy,że wiele osób nie zna sprawy ,wiele osób nic nie wie na ten temat tylko tyle,,ze ma isc obwodnica ,która rzekomo ma pomóc w korkach - śmieszne . 00:36, 07.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

komkom

61 2

rondo na zawodziu bedzie wychodzic ul.Brzechwy ,a drugie rondo na Krakowskiej, zastanawia mnie jedno ,czy tak duze rondo jak na Krakowskiej srednica 51m , mozna budować w tak bliskiej odlległosci domow jak wskazuje plan? 00:43, 07.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

qwertyqwerty

2 63

Co Wam się w tym rondzie nie podoba??? 23:02, 07.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MARCINMARCIN

18 1

Do "kom" i "qwerty". Nie można. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Transportu z 2 marca1999 roku takie rondo według jego parametrów należy do rond typu dużego. Mają one zastosowanie na drogach ekspresowych i wojewódzkich wyłącznie poza TERENEM ZABUDOWY !!! 06:14, 13.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MARCINMARCIN

16 2

Małe sprostowanie do słowa "wojewódzkich". Chodzi o drogi klasy GP i G czyli główne. Nie są to oczywiście wyłącznie drogi wojewódzkie. Może być to droga krajowa czy powiatowa. zainteresowanych odsyłam do rozporządzenia, gzie jest to szczegółowo opisane. 06:18, 13.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

martamarta

13 1

A gdyby tak spróbować odwołać szanownego pana i władcę??? Bo poza wstydem jaki przynosi miastu, nie wnosi nic dobrego.. 10:40, 15.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wujekwujek

15 0

Ciekawa rzeczą jest to ze jeździmy po drogach z ograniczeniami dajmy na to 40km/h gdzie ich stan nie pozwala na więcej jak 30 i co? Mamy środki ale nie będziemy drogi poprawiać zrobimy obok nową.
Ktoś wspomniał o tym ze zjazdy z drogi na działki prywatne nie potrzebne bo spowolnia ruch. A gdyby byl posiadaczem tejże działki miałby pretensje że mu zjazdu nie zrobia.
Podobnie wyglądać może sprawa przy sprzedaży takiej działki "sprzedam działkę przy drodze głównej z której nie ma do niej dostępu" raczej słabe zainteresowanie... 22:22, 16.07.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

felixfelix

1 1

No i mamy co chcemy wsioki i kumy wsiowe gospodynie mieszczuchami się stali i zaprotestowali Oni nie chcą podpaski one wolą wateline. Gorlice kto pamięta mieścinę co 7000 liczyła to władza im w dekretach działki nadała ta sama na którą tak pluję i oczerniają ona kiedyś innym je zabrała Obwodnica jest konieczna decyzja jest ostateczna .

12:11, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone