Zamknij

Gorliccy Seniorzy jako reprezentanci na X Międzynarodowych Senioraliach

11:22, 05.09.2023 . Aktualizacja: 12:55, 05.09.2023
Skomentuj fot. Klub Seniora fot. Klub Seniora

W tym roku już po raz dziesiąty Stowarzyszenie Manko – Głos Seniora zorganizowało Międzynarodowe Senioralia w Krakowie, które odbyły się w ostatni piątek (1 września) i wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń Małopolski.

Impreza ta ma na celu kształtowanie, jak też utrwalanie wśród seniorów postawy aktywnego obywatela. Ważną inicjatywą, jakiej podejmują się organizatorzy, jest także integrowanie uczestników, poprzez budowanie świadomości ekonomicznej, prawnej, prozdrowotnej oraz związanej z bezpieczeństwem osób 60+! 

Do Krakowa przybyło ponad 5000 seniorów ze 100 miast i 10 państw! Oczywiście nie zabrakło licznej reprezentacji seniorów z Gorlic – miasta przyjaznego seniorom. Wydarzenie zainaugurowała uroczysta msza święta w Kościele Mariackim. Następnie uczestnicy w kolorowym pochodzie przeszli do Parku Jordana, gdzie na seniorów czekały występy artystyczne, pokaz mody, wykłady na temat zdrowia, bezpłatne badania i porady lekarskie. 

W trakcie Senioraliów wyróżniali się szczególnie gorliccy seniorzy z flagami Miasta Światła! Blisko 40-osobową reprezentację Gorlic, stanowili seniorzy skupieni wokół Klubu Seniora oraz Gorlickiej Rady Seniorów. Seniorki z naszego Klubu: Teresa Litwa, Maria Guzik i Grażyna Klim wzięły udział w pokazie mody Stylowi Seniorzy. Wyjazd gorliczan do Krakowa wsparło Miasto Gorlice.

Wydarzenie odbywa się corocznie i gromadzą dużą liczbę uczestników – przedstawicieli miast partnerskich programu „Gmina Przyjazna Seniorom”, członków Rad Seniorów, Uniwersytetów Złotego Wieku, instytucji publicznych i społecznych.

Gorlice od kilku lat szczycą się tytułem Gmina Przyjazna Seniorom. Od wielu lat działa u nas Uniwersytet Złotego Wieku czy Gorlicka Rada Seniorów. W 2019 roku otwarto Klub Seniora, a w 2021 roku Dzienny Dom Seniora. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem MANKO, miasto przystąpiło do Ogólnopolskiej Karty Seniora – programu, dzięki któremu gorliccy Seniorzy mogą otrzymać zniżki na wybrane produkty i usługi!

[FOTORELACJA]2476[/FOTORELACJA]

 

Źródło info: UM w Gorlicach

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

MaroMaro

4 0

Seniorzy, których ja pamiętam, zajmowali się wnukami, uprawiali ogródki, spotykali się na ławeczkach na pogawędki, czasem nas pogonili jak za bardzo dokazywaliśmy. Generalnie byli częścią społeczności. Dziś senior to wyalienowany, rozkapryszony, napasiony 13stą i 14stą emeryturą starzec zachowujący się jak dzieciak-jedynak z bogatego domu. To ma być inwestycja w przyszłość ??? 14:23, 05.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PesymistaPesymista

4 0

Tak to prawda, część seniorów - zdrowych seniorów wspaniale się bawi za pieniądze podatnika ! Co z tego mają seniorzy z uszczerbkiem na zdrowiu, seniorzy bez środków lokomocji, wiekowi seniorzy przykuci do łóżka, itd ??? 19:54, 20.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%