Zamknij
REKLAMA

Nie bądźmy obojętni wobec bezdomnych!

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 19.13, 24.10.2022 . Aktualizacja: 19.14, 24.10.2022
Skomentuj Zdj. ilustracyjne / pixabay
REKLAMA

Przed nami coraz chłodniejsze dni, pojawia się niebezpieczeństwo wychłodzenia organizmu szczególnie groźne dla osób skazanych na bezdomność.

Zamarznięcia, czy zgony z wychłodzenia  najczęściej  dotykają bezdomnych. Takie przypadki również zdarzały się w historii naszego miasta. Z tego też powodu policjanci w najbliższym czasie rozpoczną działania prewencyjne, mające na celu ochronę takich osób przed zgubnymi skutkami niskich temperatur. 

Funkcjonariusze będą kontrolować miejsca, w których mogą przebywać bezdomni, a także informować ich o placówkach znajdujących się w najbliższej okolicy, w których mogą uzyskać pomoc socjalną i medyczną. Funkcjonariusze na bieżąco też współpracują z placówkami pomocy społecznej, przede wszystkim w zakresie wymiany informacji o osobach bezdomnych oraz potrzebujących pomocy.

Pomóc może każdy

Wyłącznie same kontrole miejsc nie zawsze uchronią bezdomnego. Aby można było pomóc osobom zagrożonym wychłodzeniem, służby muszą posiadać informacje o miejscu ich przebywania. Dlatego też, jeżeli wiemy o osobie potrzebującej pomocy, wystarczy powiadomić którąkolwiek ze służb:  policję, straż miejską, czy też pogotowie ratunkowe. Wystarczy jeden telefon lub e-mail, a może uratować życie!

Nie bądźmy obojętni i reagujmy, gdy widzimy osoby bezdomne przebywające w miejscach, w których są narażone na zamarznięcie (mogą to być takie miejsca jak np.: dworce, klatki schodowe, kanały, opuszczone budynki mieszkalne, ogródki działkowe itp.). Nasze zainteresowanie może uratować komuś życie.

- komunikuje policja

Apelujemy do wszystkich o przekazywanie telefonicznej czy e-mailowej informacji do najbliższej jednostki Policji o osobach bezdomnych, które w czasie niskich temperatur będą przebywać w miejscach, w których są zagrożeni zamarznięciem. 

Możliwość zgłoszenia Policji, że ktoś potrzebuje pomocy i wsparcia istnieje również za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy na mapie zaznaczyć zagrożenie z kategorii „bezdomność”, określając miejsce jego występowania. Można również dodać opis, precyzując nasze zgłoszenie. Policjanci pojawią się we wskazanym miejscu i zweryfikują zgłoszenie.

Pamiętajmy jednak, że jeśli ktoś potrzebuje natychmiastowej pomocy, należy działać szybko dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Dotyczy to nie tylko osób bezdomnych, ale również nietrzeźwych, którym zdarzy się "zasnąć" na zewnątrz w zimny wieczór. Nie bądźmy obojętni!

Źródło: KPP Gorlice / opracowanie własne

[ZT]13240[/ZT]

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

JankoJanko

13 0

Nie bądzmy obojętni wobec naprawdę bezdomnych potrzebujących ale drodzy mieszkańcy bądzcie obojętni dla gorlickich żuli z 3maja ,z parkingu kauflanda i innych ulic nie dawajcie im pieniędzy bo po kilku gidzinach leżą już pijani pod budynkami w centrum miasta i prawie codziennie podjeżdza patroli mówiąc "cześć (np.mateuszku) znowu rozbiłeś głowę i będzie karetka a karetka zamiast do naorawdę potrzebujących jedzie do pijusów a miasto powinno pomóc takim ale nie finansowo tylko zasponsorować odwyk żeby jeszcze na ludzi taki jeden z drugim wyszedł a nawet młoda dziewczyna z nimi chleje 19:29, 24.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ryszard.Ryszard.

2 2

Zadzwonienie na policję nic nie daje , bo taki bezdomny nie chce korzystać z takiej pomocy natomiast na bank poprosi o 2 złote.Jeżeli pozwala się zabrać to tylko dlatego ,że jest nieprzytomny. Wtedy zostaje wykąpany , nakarmiony ,ogrzany ,podleczony czyli przygotowany do dalszego picia.To są wolni ludzie taki styl życia wybrali bez pracy ,obowiązków i nie lubią jak im ktoś w tym przeszkadza. Czasami po 20-30 latach następuje opamiętanie i próbują powrócić na łono rodziny ale na tym gruncie zostały tylko zgliszcza albo są wielce zdziwieni że powstało coś nowego a wtedy pretensje do całego świata jacy oni biedni no bo przecież oni nie piją. 08:22, 25.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jaja

1 0

i dlatego jak napisał "janko" nie dawać kasy żulerni bo dlatego piją bo za darmo a bezdomnemu zamiast kasy kupić jedzenie 13:25, 25.10.2022


ando87ando87

2 1

pisałem od początku.. ofiarami socjalizmu są najbiedniejsi, nie będzie ich już stać na nic...dziękować gangowi pisowskiemu oni się wyżywią...kto nie będzie partii kochał, ten w lochu będzie jęczał i szlochał..i w zimę będzie marzł...wystarczy się skur..ić i być pisiorem... 14:16, 25.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

swqswq

0 0

ciekawe ze za tuska było inaczej
za tuska była cenzura
kto mówił podniesiona reka na policjanta ..
a dzis na policje pluje
tchórz
stopukraini 23:24, 26.10.2022


0%