Zamknij
REKLAMA

Załatw Zieloną Ławeczkę dla siebie i sąsiadów!

12:10, 12.05.2022 pb Aktualizacja: 12:10, 12.05.2022
Skomentuj Zdj. ilustracyjne / pixabay Zdj. ilustracyjne / pixabay

Na Twoim osiedlu brakuje fajnej ławki wśród kwiatów i zieleni? Skrzyknij się z sąsiadami i złóżcie projekt - może Wam uda się zdobyć "Zieloną Ławeczkę".

"Zielona Ławeczka" to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców, do których oczywiście zaliczają się Gorlice. Właśnie trwa VIII edycja!

Dzięki niemu na osiedlu może stanąć elegancka zielona ławka otoczona kwiatami.

Maksymalna wartośc grantu rzeczowo-pieniężnego wynosi 2520 zł. W skład grantu wchodzi: dofinansowanie na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji miniogrodów:

  • bez obiektów mikroretencji – maksymalnie 1500 zł;
  • wraz z obiektami mikroretencji – maksymalnie 2000 zł;
  • ławka parkowa – wartość 520 zł;

Maksymalna kwota dofinansowania, o którą może wnioskować zespół to 2000 zł. Organizator zastrzega sobie prawo do przekazania kwoty mniejszej niż wnioskowana. Wysokość kwoty zostanie ustalona na podstawie liczby punktów przyznanych przez sędziów.

Zgłoszenia do udziału w programie dokonać może "zespół konkursowy", czyli grupa minimum 5 sąsiadów.

Na rejestracje macie czas do 17 maja br., a 1 czerwca upływa termin złożenia wniosków!

Szczegóły, jak złożyć projekt znajdziecie w zakładce na stronie zielonalaweczka.pl - Plan działań.

 

(pb)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

654654

9 2

W polsce mamy od lat jedno wielkie marnotrawienie kasy na du-perele takie że się w głowie nie mieści . Zielona ławeczka .... no masakra :) 13:28, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adam1adam1

4 0

Ławeczkę się nie "załatwia", ale kupuje lub robi własnoręcznie. Tak było zawsze od początku naszej cywilizacji. Niestety w dzisiejszych czasach rządzi nami lewactwo i cały system opiera się na załatwianiu, dotacjach i zasiłkach czyli pośrednim okradaniu ludzi pracujących przez cwaniaków. Pierwsze zdanie tego tekstu powinien brzmieć: "Na Twoim osiedlu brakuje fajnej ławki wśród kwiatów i zieleni? Skrzyknij się z sąsiadami i kupcie gotową ławeczkę. Możecie też kupić kilka desek, puszkę farby i śruby. Może sami stworzycie, najlepiej jeszcze przy pomocy waszych dzieci Zieloną Ławeczkę".
Gwarantuję, że żaden człowiek, który kupił albo własnoręcznie cos stworzył nie będzie później tego bezmyślnie niszczył 06:50, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AndrzejjjAndrzejjj

0 0

Z ławeczkami w przeszłości sprawa miała się tak że ktoś wolał je likwidować tu i ówdzie niż dbać o porządek i bezpieczeństwo i tu kamyczek do policji i osób zarządzających policją w tym czasie. Teraz widzę i to mnie cieszy że sytuacja się odwróciła, tzn powstają ławeczki z góry zaplanowanym pilnowaniem porządku. 18:00, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%