Zamknij
REKLAMA

Gorlice. Umowa na budowę SAG przy ul. Zakole podpisana

15:30, 20.10.2021 | Kamil Kwiatkowski
Skomentuj
REKLAMA

Rozpoczęła się realizacja kolejnej inwestycji ukierunkowanej na rozwój gospodarczy miasta, czyli budowa strefy przemysłowej przy ul. Zakole! Miasto Gorlice podpisało umowę z wykonawcą, który zrealizuje zadanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Przypominamy, że pozyskaliśmy na ten cel 5 083 671,50 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020!

W ramach projektu pod nazwą „Budowa strefy przemysłowej w Gorlicach przy ul. Zakole” planowane jest wyposażenie SAG w niezbędną infrastrukturę (sieć wodociągową, kanalizację sanitarną, opadową, gazową, kanały technologiczne, oświetlenie) i wewnętrzny układ komunikacyjny (drogę wewnętrzną ze zjazdami, miejscami parkingowymi, placem manewrowym i chodnikiem).

Pierwsze prace – przygotowanie terenu pod inwestycję, czyli m.in. karczowanie, plantowanie, niwelacja – zaplanowane zostały na koniec marca 2022 r. Według harmonogramu roboty zakończą się w pierwszym kwartale 2023 r.

W związku z całkowitym wykorzystaniem terenów gospodarczych przy ul. Bieckiej i potrzebą przygotowania w obrębie Gorlic kolejnych, atrakcyjnych dla potencjalnych inwestorów działek, rozpoczęliśmy budowę kolejnej strefy. Poprzednie realizacje okazały się dużym sukcesem. Tereny SAG II sprzedane zostały za ponad 5 ml zł, a na budowę najnowszej Strefy uzyskaliśmy znaczne dofinansowanie. Teraz z niecierpliwością czekamy na efekty podpisanej z wykonawcą umowy. Takimi działaniami pokazujemy, że zależy nam na rozwijaniu przedsiębiorczości i pobudzaniu koniunktury gospodarczej, a co za tym idzie, na tworzeniu nowych miejsc pracy dla mieszkańców – mówi burmistrz Rafał Kukla.

Teren przeznaczony pod nową strefę stanowią działki o łącznej powierzchni około 5,3 hektara. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 7,3 mln zł. Wykonawcą została firma TERRA MOTA Sp. z o. o. z  siedzibą w Gorlicach.

źródło: Urząd Miejski w Gorlicach

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

janjan

14 0

i nikomu nie przeszkadza że teren zalewowy?????????? 07:59, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LutyLuty

3 0

co to jest SAG ? 11:37, 21.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DimDim

1 0

Strefa Aktywności Gospodarczej. 13:21, 22.10.2021


ileile

7 0

setek ton betonu pójdzie w ten następny teren zalewowy? rzeka Ropa czeka - na porządne ulewy; dziwię się firmom ubezpieczeniowym, że zgadzają się ubezpieczać kolejne "działalności" na takich terenach i druga sprawa - to już nie może być wokół miasta, czy wzdłuż rzek, odrobiny terenów zielonych? rynek zabetonowany, na stawiskach galeria na galerii , wzdłuż Ropy wszystko już prawie zabetonowane, teraz jeszcze ten sag, który pochłonie tyle kasy (i żeby nie skończyło się na "nowoczesnym przetwarzaniu odpadów") - zastanówcie się trochę, jak to miasto ma docelowo wyglądać... 22:31, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%