Zamknij
REKLAMA

Gorlickie obiekty na liście punktów edukacyjnych Poznaj Polskę!

13:13, 12.10.2021 | Kamil Kwiatkowski
Skomentuj foto: UM Gorlice
REKLAMA

Niedawno ruszyło przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, w ramach którego można ubiegać się o granty na wycieczki szkolne do wskazanych przez Ministra miejsc, wśród których znalazły się dwa gorlickie obiekty!

Lista punktów edukacyjnych ukazała się początkiem września. W pierwszej wersji znalazł się na niej tylko jeden obiekt z ziemi gorlickiej – Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa. W związku z tym Burmistrz Rafał Kukla zwrócił się do Ministra Edukacji i Nauki z wnioskiem o ponowną analizę i dopisanie do niej dwóch bezsprzecznie ważnych miejsc – Muzeum Regionalnego PTTK im. Ignacego Łukasiewicza oraz Skansenu Przemysłu Naftowego Magdalena. Wniosek spotkał się z pozytywnym odzewem i lista została zaktualizowana o obiekty z Gorlic!

Przedmiotem przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”, jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie uczniom poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. W ramach przedsięwzięcia przyznawane są dotacje celowe w wysokości 5, 10 lub 15 tys. zł.

źródło informacji: Urząd Miejski w Gorlicach

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%