Zamknij
REKLAMA

Gorlice. Na ulicy Karwacjanów powstanie strefa płatnego parkowania

13:59, 06.10.2021 | Kamil Kwiatkowski
Skomentuj
REKLAMA

Nasz poranny materiał interwencyjny dotyczący problemów komunikacyjnych mieszkańców ulicy Karwacjanów znalazł rozwiązanie, przynajmniej częściowe. Po kilku tygodniach milczenia Urząd Miejski nagle przemówił w przedmiotowej sprawie. 

[ZT]10424[/ZT]

Poniżej publikujemy oficjalną odpowiedź Urzędu Miejskiego na petycję mieszkańców ulicy Karwacjanów z dnia 16 sierpnia 2021. Jego treść bez wątpienia zainteresuje także wszystkich odwiedzających gorlickie nekropolie.

Szanowni Państwo

 

W odpowiedzi na petycję z dnia 16.08.2021 dot. parkingu na ul. Karwacjanów przy posesji nr 16 w Gorlicach pragnę poinformować, że Urząd Miejski w Gorlicach otrzymał pozytywną opinię Zarządu Osiedla Starówka, by utworzyć strefę płatnego parko

wania wzdłuż ul. Karwacjanów. Do końca bieżącego roku Urząd otrzyma opinię organu zarządzającego ruchem tj. Starosty Gorlickiego. Kolejnym etapem ww. sprawie jest zmiana obowiązującej uchwały Rady Miasta Gorlice dotyczącej ustalenia stref płatnego parkowania, wysokości stawek opłat za parkowanie pojazdów samochodowych oraz wysokości opłat dodatkowych i określenie sposobu pobierania tych opłat. Zmiana uchwały pozwoli na sporządzenie projektu stałej zmiany organizacji ruchu i wprowadzenie oznakowania w terenie. Tworząc strefę płatnego parkowania mieszkańcy ul. Karwacjanów będą mogli wykupić abonament miesięczny na parkowanie pojazdów. Strefa wyeliminuje całodzienne parkowanie samochodów przez kierujących pracujących w centrum miasta.

 

Jednocześnie pragnę poinformować, iż istniejący znak zakazu postoju (znak B-35) zostanie utrzymany, ponieważ jego usunięcie i parkowanie mieszkańców przy swoich posesjach zmusi kierujących do łamania przepisów ruchu drogowego i najeżdżania na miejsca wyłączone z ruchu, a w konsekwencji uniemożliwienia wyjazdu mieszkańców z ich posesji.

 

Ponadto ustanowienie 30-minutowego prawa do parkowania dla wszystkich użytkowników ruchu na parkingu wzdłuż ul. Karwacjanów nie jest rozwiązaniem problemu. Dotychczasowe doświadczenia z takim oznakowaniem np. przy ul. Piłśudskiego pokazały, że kierujący nie stosują się do przepisów, a egzekwowanie opłat wymaga stałego nadzoru służb mundurowych, co przy obecnym stanie zatrudnienia jest niemożliwe do wykonania. 

 

Z upoważnienia burmistrza

 

Daniel Janeczek

Sekretarz Miasta

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

Bez mydłaBez mydła

16 1

Hahaha dobrze rozumiem? parking zostaje, auta będą dalej parkować tylko pewnie krócej a miasto zacznie jeszcze zarabiać. Napisaliście petycję to teraz przyjdzie zapłacić jak będziecie chcieli auto na chwilę zostawić. Współczuję. 15:52, 06.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


CiekawyCiekawy

18 0

Ciekawe kiedy parkometr na "prywatnym parkingu urzędu miasta " 17:30, 06.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XyzXyz

7 0

Trzeba napisać petycję i....
czekać kilka tygodni na odpowiedź 🤣 20:23, 06.10.2021


A czy to ważne...A czy to ważne...

7 0

Cytat:" Tworząc strefę płatnego parkowania mieszkańcy ul. Karwacjanów będą mogli wykupić abonament miesięczny na parkowanie pojazdów. "
Rada ledwo powstała a już pierwszy "sukces" 🤣🤣🤣🤣🤣.
Rada broni, rada radzi, rada nigdy Nas nie zdradzi🤣🤣🤣.
Może i mnie poniosło, ale cała sytuacja jest arcyśmieszna (lubię czarny humor, a i widzę że Urząd Miasta także lubi ten rodzaj satyry). Otóż ludzie poprosili o pomoc, mało tego określili jakieś sensowne proste rozwiązanie i co za to dostali- obietnicę że wszyscy będą płacić- także mieszkańcy. To się nazywa oberwać rykoszetem.
Cytat: "kierujący nie stosują się do przepisów, a egzekwowanie opłat wymaga stałego nadzoru służb mundurowych, co przy obecnym stanie zatrudnienia jest niemożliwe do wykonania. "
Kiedyś istniał przepis mówiący iż liczbę etatów dla funkcjonariuszy Policji można było zwiększyć, pod warunkiem zagwarantowania możliwości finansowych na każdy dodatkowy etat przez miasto na określony czas (5 lat, ale mogę się mylić). W skrócie miasto prosiło komendanta o dodatkowych policjantów i płaciło za nich przez określony czas, zaś komendant przydzielał dodatkowe etaty. Czyżby ten przepis zanikł, że miasto narzeka na stany kadrowe policji?
18:14, 06.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tak takTak tak

6 2

Trzeba było zostawić te dziury takie jak byly, nikt by szybko nie jechał, na parking nie było miejsca, wszyscy mieszkańcy byli zadowoleni 08:20, 07.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mikemike

0 3

to samo proponuje na ul Garbarskiej i Blichu 20:30, 08.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


GorlikGorlik

1 2

Pomysł płatnego parkowania to konieczność w okresie Świąt Wszystkich Świętych. Między świętami, moim zdaniem, dla ulżenia mieszkańcom w smogu i hałasie, słusznym by było z parkowania wyłączyć odcinki gdzie budynki mieszkalne stoją blisko jezdni. Pozostawić znak zakaz zatrzymania się i postoju
z informacją, że nie dotyczy mieszkańców posiadających zezwolenie. 12:00, 10.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GorlikGorlik

3 0

Dopowiem, że sporo stanowisk postojowych przy cmentarzu można pozyskać po zachodniej stronie ulicy Cmentarnej - po jej przebudowaniu. 12:11, 10.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%