Zamknij
REKLAMA

Rząd na wakacje znosi kolejne obostrzenia. "Nasza strategia luzowania obostrzeń się spełnia"

15:59, 10.06.2021 | G.S.
Skomentuj Mateusz Morawiecki. Fot. PAP.
REKLAMA

Rząd łagodzi obostrzenia na wakacje. Od 13 czerwca więcej osób będzie mogło przebywać w kościołach, od 26 czerwca wziąć udział w targach i konferencjach. Wracają dyskoteki. 

Kolejną odsłonę luzowania obostrzeń przedstawili podczas konferencji prasowej w czwartek, 10 czerwca premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.  

Rządzący tłumaczą, że liczba zakażeń maleje, a osób zaszczepionych rośnie. To pozwala na kolejne luzowanie obostrzeń.

- Nasza strategia luzowania obostrzeń się spełnia - przekonuje premier Morawiecki jednak dodaje: Kolejne fazy luzowania nie oznaczają końca pandemii, ale na wakacje dzięki programowi szczepień możemy doprowadzić do dalszego luzowania obostrzeń w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym. 

 - Najważniejsza informacja jest taka, że nasza ścieżka luzowania obostrzeń nie prowadzi do zwiększania liczby zakażeń. Dziś średnia liczba tygodniowa na 100 tys. mieszkańców spadła poniżej jednego. To jest rzeczywiście próg, którego dawno nie obserwowaliśmy

- mówi szef resortu zdrowia.

Zmiany już od najbliższej niedzieli 13 czerwca

 • otwarcie stref gastronomicznych w instytucjach kultury i rozrywki - dozwolona sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach.
 • kościoły – maksymalnie 50 proc. obłożenia.

Co się zmieni od 26 czerwca?

 • Siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw – nowy limit uczestników – 1 osoba na 10 m².
 • Świątynie – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Dyskoteki – maksymalnie 150 osób.
 • Imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - bez zmian, maksymalnie 150 osób.
 •  Zgromadzenia - maksymalnie 150 osób.
 • Transport – 100 proc. obłożenia. Pasażerowie powinni mieć maseczki zakrywające usta i nos.
 • Wesołe miasteczka – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Kina i teatry - maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Hotele - maksymalnie 75 proc. zajętych pokoi. Limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.
 • obłożenia.
 • Widownia na obiektach sportowych – maksymalnie 50 proc. obłożenia.

Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Wprowadzone zasady mają obowiązywać do końca wakacji. Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień. 

Pozostałe zasady - maseczki, dystans i dezynfekcja -  nie ulegają zmianie. 

(G.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Monika.Monika.

1 1

Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89 12:16, 12.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KoStaKoSta

7 0

Na portalu wszyscy chyba są na urlopie. Żadnych nowości z regionu a takie newsy robi się zza biurka w oparciu o informacje z innych serwisów. Od dawna na gorlice24.pl nic się nie dzieje. Szkoda. A do tego moderator chyba spi, seksoferta i 10 takich samych wpisów. Szkoda serwisu. Trzeba zajrzeć do konkurencji 11:12, 13.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KoniecZmowyMilczeniaKoniecZmowyMilczenia

5 1

Jest afera na skalę międzynarodową! Linie lotnicze wielu krajów zabraniają wstępu na pokład osobą zaszczepionym, a wszystko przez przyspieszoną zakrzepicę na wysokich odległościach. Ponadto, najbliżsi premiera lekarze wyłamują się z tego bajzlu ostrzegając by nie szczepić dzieci, z racji na to iż po tych szczepionkach będą bezpłodne. W tym tygodniu pewne pismo trafi na ręce Starosty Gorlickiego o zapobiegnięciu pewnym zdarzeniom w powiecie z możliwą opcją rezygnacji wraz z ustąpieniem ze stołka Starosty Gorlickiego by ktoś inny, mógł przywrócić tutejszy ład. 14:37, 13.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PoraRozliczyćStarostPoraRozliczyćStarost

3 2

Pora rozliczyć Starostę Gorlickiego za ostatni rok działań owiniętych tajemniczością, o których mieszkańcy powinni lada dzień już się dowiedzieć. Gorliczanie zróbcie heppening, a my dojedziemy na to wydarzenie i przedstawimy takie materiały, że aż Srebrną i BOŚ Bank zawrze. 14:50, 13.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%