Zamknij
REKLAMA

Proboszcz chce dopłaty za udzielenie komunii. "To dwie paczki papierosów"

15:00, 02.05.2021 | Źródło: Gazeta Wyborcza
Skomentuj
REKLAMA

Skandaliczne zachowanie proboszcz parafii w Ryczywole (woj, wielkopolskie). Proboszcz zażądał od rodziców dzieci idących do pierwszej komunii dopłaty, bo jego zdaniem zbyt za sakrament zapłacili zbyt mało. 

Proboszcz już wcześniej, zdaniem parafian, miał wymuszać duże sumy czy dodatkowe prace np. przy myciu okien świątyni na wysokości 7 metrów. Czarę goryczy przelała sytuacja. do której doszło przy okazji pierwszej komunii. 

O sprawie napisała poznańska Gazeta Wyborcza. Proboszcz parafii w Ryczywole miał żądać od rodziców dzieci komunijnych dodatkowych pieniędzy. 

W tym roku do komunii, jak informuje GW, w tamtejszej parafii idzie 41 dzieci. Rodzice, jak donosi Wyborcza, mieli zrzucić się na 1800 złotych dla księdza, a także 300 złotych na intencje mszalne. 

Dla proboszcza miało to być za mało. Proboszcz miał niewybrednie komentować przekazaną kwotę. Według niego "to dwie paczki papierosów na osobę" i zażądał od parafian dopłaty. 

Co więcej, proboszcz miał wyznaczyć termin rodzicom i czekać na dopłaty "do soboty". Nie uznawał również argumentów, że jest pandemia i ludzie tracą pracę. Ksiądz miał wtedy stwierdzić, że dopłacić powinni ci rodzice, którzy pracują. 

Ksiądz proboszcz w rozmowie z "Wyborczą" nie chciał komentować sprawy.

Dziennikarze odesłani zostali do kurii. Kuria natomiast nie chciała zająć stanowiska w tej sprawie. 

(Źródło: Gazeta Wyborcza )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Szczera Matka Szczera Matka

4 2

A jak by przeleciał przykładowo wszystkie dzieci komunijne to by został Proboszczem w innej parafii i dlatego swojego dziecka tam nie posyłam bo się byków boje, nawet tej całej Kurii bo Proboszcz zawsze zachowuje się na zlecenie Kurii i nie wiadomo co nowego bezkarnie wymyślą. 15:56, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

6 2

Gnoje😠ciągle im mało i mało ,bujają się drogimi autami ,żyją za darmoche,nie płacą podatków odprawia jedna mszę dziennie i to cała ich ciężka praca i do tego część to pedofile .Do roboty się weźcie 😠Dość tego 17:05, 02.05.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MaroMaro

4 5

Dajesz Im cokolwiek? Chodzisz do kościoła? Odpowiedz sobie na te pytania 19:11, 02.05.2021


JaJa

6 3

Do maro odczep się człowieku ,bo widzę ,że wszyscy tu na ciebie minusuja berecie tak dawałem na nich wystarczająco całe życie ,komunia chrzest pogrzeb ,kolęda ,ciągle mało i mało do roboty nie h się wezmą pasibrzuchy 22:21, 02.05.2021


A czy to ważne...A czy to ważne...

5 1

Poprosić księdza o jakieś fiskalne potwierdzenie wpłaty za usługę- paragon, faktura, potwierdzenia wpłaty itp. W końcu kapitalizm to kapitalizm- jeśli kościół chce iść z duchem czasu to niech wprowadza realny cennik za usługi, oraz wystawia odpowiednie potwierdzenia zapłaty (oczywiście wcześniej niech zarejestruje swoją działalność gospodarczą). Jeśli nie chce wystawić jakiegokolwiek dowodu zapłaty za usługę, to niech spier**la - jest różnica między usługą, dobrowolną ofiarą, a próbom wymuszenia gotówki. 19:47, 03.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
REKLAMA
0%