O tym się mówi

Zamknij
Zobacz!

Rząd planuje rozszerzyć sieć płatnych dróg o ok. 645 km

PAP 11:07, 22.10.2025 Aktualizacja: 12:40, 27.10.2025
7 Rząd planuje rozszerzyć sieć płatnych dróg o ok. 645 km PAP

"Aktualnie opłata elektroniczna jest pobierana na ok. 5225 km dróg krajowych, zaś po planowanym rozszerzeniu opłata będzie pobierana na ok. 5869 km (rozszerzenie o ok. 645 km)" - poinformował resort.

Sieć dróg objętych elektronicznym poborem opłat ma zostać rozszerzona od 1 grudnia tego roku o około 645 km. Po zmianach opłata będzie pobierana na łącznej długości blisko 5,9 tys. km dróg krajowych - wynika z informacji zamieszczone na stronie Ministerstwa Finansów.

Dodano, że zmianie ulegnie również bazowa stawka opłaty elektronicznej, która nie była aktualizowana od 2011 r. do 2021 r., a tylko waloryzowana co roku o wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych.

Ministerstwo wskazało, że rozszerzenie elektronicznego systemu poboru opłat o kolejne odcinki dąży do ujednolicania sieci dróg płatnych oraz zachowania szczelności wybranych ciągów komunikacyjnych.

"Planowane rozszerzenie jest kontynuacją polityki obejmowania nowo wybudowanych dróg najwyższej klasy opłatą za przejazd pojazdów o masie powyżej 3,5 t"

- informuje Ministerstwo Finansów.

Ostatnio sieć dróg płatnych została rozszerzona w listopadzie ubiegłego roku o ok. 1600 km.

W Polsce pobór opłat realizowany jest przez e-TOLL i odbywa się za pomocą systemu satelitarnego. Oznacza to, że nie ma konieczności montowania urządzeń do tego służących na drogach.(PAP)

pif/ mrr/

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (7)

PLPL

7 0

Uśmiechamy się ! BRYGADA !

13:04, 22.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

KGRKGR

1 2

Czeski film, nie wiadomo o co ci chodzi.

13:13, 22.10.2025

PLPL

1 1

Kto ma uszy niechaj słucha !

15:40, 22.10.2025

Psychiatria Psychiatria

0 1

Jak by Stanisław musiał płacić za wyjazd to nie wyjezdzał by z pod bloku i wracał samochodem co 5 min i tak przez cały dzień jak by robił kursy autokarowe.

14:58, 22.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MigMig

6 0

Hej brygada! Zadowoleni z rzadow koalicji obywatelskiej? Rachunki i oplaty w gore, bezrobocie w gore, pensje w dol. Super zmiana.

22:54, 22.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

CypisekCypisek

1 1

Bezgraniczną miłość do kraju za wschodnią granicą z czegoś trzeba sfinansować.

07:46, 23.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

-_--_-

2 2

Tusk w półtora roku zadłużył Polskę na 360 mld zł, to jest równowartość 4 elektrowni atomowych, 3 CPK i 120 stadionów narodowych w Warszawie.

09:12, 23.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%