Zamknij

Gorliccy mundurowi oddadzą hołd poległym policjantom z Wrocławia

10:39, 05.12.2023 . Aktualizacja: 10:57, 05.12.2023
Skomentuj fot. ilustracyjne / pixabay.com fot. ilustracyjne / pixabay.com

Dzisiaj (5 grudnia) na gorlickim Rynku przedstawiciele gorlickich służb mundurowych, oddadzą hołd Policjantom z Wrocławia, którzy zginęli w czasie służby.


O godzinie 17 na minutę zabrzmią syreny – to odpowiedź na apel Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.

W minioną sobotę (2 grudnia), policja zatrzymała mężczyznę, który w piątkowy wieczór (1 grudnia) postrzelił funkcjonariuszy.

W poniedziałek (4 grudnia) w wyniku obrażeń zadanych z rąk przestępcy, który nie wahał się zaatakować policjantów, odszedł asp. szt. Daniel Łuczyński i asp. szt. Ireneusz Michalak funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna.

Niestety Daniel i Ireneusz wypełnili tym samym do końca słowa roty policyjnego ślubowania.

W szeregi Policji wstąpili 19 i 26 lat temu, zawsze byli otwarci na potrzeby innych, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami. W swoim stanowczo zbyt wcześnie zakończonym życiu dali się poznać jako ciepli, uśmiechnięci, życzliwi i uczynni Koledzy. 

Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym niebezpieczeństw świecie zatrzymajmy się. Dzisiaj 5 grudnia o godz. 17:00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów. Oddajmy cześć Naszym Kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków Policjanta. Pokażmy jedność i pamięć o naszych poległych Kolegach. Cześć ich pamięci.

 

Komendant Główny Policji


Źródło info: UM w Gorlicach / policja.pl

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

Pytanie Pytanie

7 4

Jak mogło dojść do czegoś takiego i to w samochodzie?! Dla policjantów lepiej że zginęli na służbie będzie pogrzeb z honorami awans... A nie zwolnienie dyscyplinarne 11:53, 05.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

KomentatorKomentator

3 3

Podwójny błąd, jedna załoga go złapała, nie przeszukała, później druga go wiozła i też nie przeszukała... Szkoda ludzkich żyć ale poniekąd sami stali się kowalami własnego losu. Tylko nie rozumiem tego szumu. Zawód jak zawód, praca jak praca. 17:19, 05.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzogunSzogun

6 5

Jak widać pełen profesjonalizm polskiej milicji. Ta służba to żenada a nie żaden prestiż jak sądzą jeszcze co niektórzy. 17:50, 05.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaroMaro

0 1

Cześć Ich Pamięci 11:30, 06.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%