Zamknij

Ceny paliw. Znamy najnowszą prognozę analityków. Co czeka kierowców?

15:59, 02.10.2023 Źródło: e-petrol.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Ceny paliw na stacjach w Polsce wciąż spadają. Jakich wartości na pylonach w tym tygodniu mają spodziewać się kierowcy? Mamy najnowszy komentarz ekspertów rynku paliw.

- Zgodnie z prognozami  e-petrol.pl, paliwa na polskim rynku, w ostatnim tygodniu, potaniały zarówno w sprzedaży hurtowej, jak i detalicznej, tym samym wrzesień to jak dotąd najtańszy paliwowo miesiąc w tym roku - wskazują eksperci z e-petrol.pl. 

Analitycy zauważają, że spadki w rafineriach w końcówce miesiąca wciąż były obecne, ale "zdecydowanie wyhamowały". 

- W porównaniu z końcem sierpnia ceny diesla w polskich rafineriach spadły o 457 zł netto, natomiast benzyny potaniały aż o 656 zł, w konsekwencji przestał w praktyce istnieć dystans cenowy różniący najpopularniejsze paliwa – dziś wynosi on zaledwie 16 zł netto – wyliczają.

Prognoza cenowa. Optymistyczne informacje dla kierowców

- Obecne hurtowe ceny paliw są o dużo niższe, niż przed rokiem o tej porze i najnowsze prognozy cen w hurcie wskazują na to, że takie jeszcze przez kilkanaście dni pozostaną - wskazuje Grzegorz Maziak z e-petrol.pl. 

Najpopularniejszy gatunek benzyny - Pb95 - ma kosztować w przedziale 5,92-6,04 zł za litr. Kierowcy tankujący olej napędowy natomiast mogą spodziewać się cen w widełkach 5,91-6,05 zł za litr. 

W tym tygodniu podrożeć może natomiast autogaz. 

- Według analiz e-petrol.pl cena litra LPG powinna kształtować się między 2,98 a 3,09 zł za litr - napisano w komentarzu do aktualnej sytuacji na rynku paliw. 

(Źródło: e-petrol.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%