Zamknij

Policja wpadła na magazyn. Takich łupów się nie spodziewali

12:24, 28.09.2023 Źródło: policja.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja.pl Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja.pl

Akcja policjantów CBŚP i KSP doprowadziła do likwidacji magazynu narkotyków i zabezpieczenia ok. 200 kg substancji psychotropowych i odurzających. Wartość narkotyków to ok. 16 mln zł.  

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili działania, których wynikiem było zatrzymanie 2 mężczyzn, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zabezpieczając przy tym ogromne ilości narkotyków.

- Wytężona praca policjantów doprowadziła ich do mieszkania na jednym z warszawskich osiedli. Wszystko wskazywało, że właśnie w tym miejscu podejrzani zlokalizowali magazyn narkotyków. W wyniku dalszych czynności ustalono, iż jest on nadzorowany przez osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców warszawskiego klubu piłkarskiego - wskazują w komunikacie policjanci. 

Akcja mundurowych została przeprowadzona w trakcie dostawy kolejnych zabronionych środków do magazynu. 

- Na miejscu funkcjonariusze przejęli znaczne ilości różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych. Łącznie zabezpieczono blisko 200 kg narkotyków w postaci marihuany, haszyszu, kokainy, MDMA, amfetaminy i klefedronu. Czarnorynkowa wartość przejętych środków wynosi około 16 milionów złotych - informują o szczegółach w komunikacie. 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających.

Przestępstwa te są zagrożone karą do 15 lat więzienia. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo zatrzymani. 

Śledczy wskazują, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 

 

(Źródło: policja.pl )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%