Zamknij

Robisz to w sieci? Spodziewaj się listu od skarbówki

12:16, 22.09.2023 Źródło: o2.pl / Gazeta Wyborcza
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Urzędnicy Skarbowi prześwietlają sprzedawców internetowych. Do niektórych z nich wysyłane są ostrzeżenia w formie listów. 

- Platformy takie jak OLX, Allegro czy Vinted coraz częściej budzą zainteresowanie Urzędu Skarbowego. Urzędnicy prześwietlają na nich pojedynczych sprzedawców i wnikliwie badają czy ich działalność zarobkowa w sieci nie wymaga rejestracji - wskazuje serwis o2.pl

Urzędnicy do sprzedawców wysyłają tzw. "list behawioralny", który ma być dla nich przestrogą. Ma on wskazywać na konsekwencje  niezarejestrowanej działalności gospodarczej.

Historia rehabilitanta

Historię pewnego rehabilitanta, który w mediach społecznościowych informował o tym, czym się zajmuje, opisała Gazeta Wyborcza. 

Dziennik wskazał, że na wiadomość mężczyzny odpowiedział... Urząd Skarbowy informując go, że oczekuje na kontakt, a jego działalności bacznie się przygląda.  

- Urząd Skarbowy ma wiedzę o Pana działalności. Powinien Pan zarejestrować działalność gospodarczą i wywiązywać się z obowiązków podatkowych - piszą urzędnicy.

Takich sytuacji jest zdecydowanie więcej. 

- Listy są wysyłane wtedy gdy "urząd ma uzasadnione podejrzenia, że podatnik prowadzi niezarejestrowaną działalność gospodarczą - wskazuje serwis o2.pl

- Znany jest mi przypadek, w którym urząd skarbowy zidentyfikował transakcje na zamkniętej grupie modowej na Facebooku. Generalnie, osoby, które sprzedają towary lub usługi w internecie, powinny mieć świadomość, że są tam znacznie bardziej widoczne niż poza siecią - mówi informuje Bartosz Mazur z Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe sp. z o.o. w rozmowie z Gazetą Wyborczą. 

 

(Źródło: o2.pl / Gazeta Wyborcza)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

munsmuns

0 0


niedługo za sprzedarz owoców leśnych koło drogi zainteresuje sie skarbówka
a kazdy ma prawo dorobić
dla nich to nie majatek
niech sie zajmą zawyzaniem cen w sieciach handlowych
.dobrze jest bić słabego. 14:20, 22.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%