Zamknij

Świątek królową Rolanda Garrosa! Zobacz to zagranie, ono obiegnie świat! [WIDEO]

18:00, 10.06.2023 . Aktualizacja: 18:02, 10.06.2023
Skomentuj Iga Świątek obroniła tytuł w Paryżu. Fot. Carine06 – Wielka Brytania, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons Iga Świątek obroniła tytuł w Paryżu. Fot. Carine06 – Wielka Brytania, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Iga Świątek wygrała Roland Garros 2023. Dla Polki to trzeci triumf w tym prestiżowym turnieju.

W finałowym starciu to Iga Świątek była faworytką. Jednak jej rywalka -  Czeszka Katerina Muchova to bardzo niewygodna, prezentująca różnorodny tenis przeciwniczka.

Mecz jednak od początku ułożył się po myśli naszej reprezentantki. Polka, która rozpoczęła od prowadzenia 3:0, zupełnie zdominowała pierwszą partię. Czeszka zdołała ugrać jedynie dwa gemy.

Polka grająca znakomity tenis, popisała się również kilkoma zjawiskowymi zagraniami. Jedno z nich wyróżnił oficjalny profil Rolanda Garrosa.

Drugi set również zaczął się od prowadzenia Polki 3:0, ale Czeszka nie pozostała dłużna Świątek. Szybko doprowadziła do wyrównania 3:3 wygrywając trzy gemy z rzędu.

W kolejnych gemach emocji nie brakowało, inicjatywę przejęła Muchova. Iga jak na prawdziwą mistrzynię przystała nie zwiesiła głowy. Ostatecznie jednak to Muchova rozstrzygnęła seta na swoją korzyść wygrywając 7:5.

Trzeci set lepiej rozpoczęła Czeszka. Po szybkim przełamaniu prowadziła 2:0. Później szybkie 2:2 i tenisowy rollercoaster! Ostatecznie po ciężkim boju Iga Świątek wygrała 6:4.

Iga Świątek po raz trzeci

Dla Igi to trzecie zwycięstwo w Roland Garros. Poprzednio Polka triumfowała w latach 2020 i 2022.

Iga to pierwsza tenisistka, która po 16 latach obroniła tytuł mistrzyni turnieju w Paryżu.