Zamknij
REKLAMA

Masz pieniądze w tym banku? Uważaj na taką "reklamę"

17:00, 16.01.2022 Źródło: o2.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/

Uważaj na reklamę skierowaną do klientów banku Santander, która pojawiła się na Facebooku. Autorem jednej z nich są oszuści, którzy w zamian za bonus nakłaniają do weryfikacji tożsamości. 

Cyberprzestępcy szukają każdej okazji do tego, by wyłudzić dane osobowe i okraść niczego nie podejrzewających użytkowników.

Tym razem cyberprzestępcy podszyli się pod bank Santander. W mediach społecznościowych zamieścili fałszywą reklamę. Pojawiła się ona na portalu Facebook i ma spowodować, że klienci banku omamieni chęcią zysku i zgarnięcia finansowego bonusu podadzą wrażliwe dane. 

- Oszuści nakłaniają do zweryfikowania swojej tożsamości w banku i odebrania bonusu w postaci 900 zł. Uwaga na tę reklamę - podaje CyberRescue. 

Hakerzy przygotowali fałszywą stronę łudząco podobną do oryginału. Fanpage na Facebooku nasi nazwę "Santanders", a podejrzenia klientów powinna wzbudzić także strona logowania, która posługuje się adresem santdersxyz. 

W przypadku kliknięcia w fałszywą stronę i wprowadzeniu na niej danych przestępcy w łatwy sposób przechwycą zawarte tam informacje. To prosta droga do utraty dostępu do prywatnych danych, a także dostępu do środków zgromadzonych na rachunku bankowym. 

Specjaliści z CyberRescue wskazują, że jeżeli klient natknie się na podobną reklamę powinien najpierw zweryfikować jej pochodzenie. Można to zrobić w banku lub na infolinii. W przypadku, kiedy ogłoszenie jest oszustwem należy je zgłosić administratorowi serwisu i oznaczyć jako "spam". 

– W ten sposób poinformujemy zespół Facebooka, aby zablokował ten i podobne posty, które łamią regulamin społeczności strony i narażają użytkowników na szkody – tłumaczy Arek Tosek z CyberRescue dla portalu o2.pl.

W momencie, kiedy zorientujemy się, że daliśmy się nabrać oszustom należy jak najszybciej skontaktować się z bankiem. 

(Źródło: o2.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%