Zamknij

Znana sieć sklepów zniknie z Polski? Wiemy, kto może ją zastąpić

09:20, 15.01.2022 o2.pl / Wiadomości Handlowe
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/

Sklepy Carrefour znikną z Polski? Wykup francuskiej sieci rozważa Auchan. Fuzja sprawiłaby, że nowy podmiot byłby jednym z największych na świecie. 

O planowanej fuzji znów jest głośno. Tym razem informacje podał Bloomberg.

Agencja wskazuje, że Auchan prowadzi rozmowy z funduszami inwestycyjnymi na temat połączenia sił, aby zrealizować transakcję. Ta miałaby wynieść 19 mld euro.  

Powstanie handlowy gigant? 

Carrefour, jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl to 10 firma handlowa na świecie, której roczna sprzedaż przekracza 70,7 mld euro.

Fuzja sprawiłaby, że nowy podmiot byłby jednym z największych na świecie. Nowa sieć supermarketów, jak wskazują eksperci portalu wiadomoscihandlowe.pl, pod względem wielkości sprzedaży ustępowałaby tylko pięciu podmiotom.

Chodzi o Walmart, Amazon.com, Costco, Kroger i Schwarz Group.  

Carrefour zniknie z polskiego rynku?

Obecnie pod szyldem sieci działa na polskim rynku już ponad 900 sklepów w sześciu formatach. To hipermarkety, supermarkety, sklepy hurtowo-dyskontowe, osiedlowe, sklepy specjalistyczne oraz sklep internetowy.

W przypadku Auchan to 74 hipermarkety, 34 supermarkety oraz 5 placówek franczyzowych Moje Auchan oraz na stacjach paliw BP w koncepcie Easy Auchan.

(o2.pl / Wiadomości Handlowe)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Ekspert Ekspert

1 0

Ewka. Ania i inne to nie są sklepy i to nie są te czasy by do takich sklepików wchodzić gdzie 5 klientów to cały sklep ludzi. 02:19, 15.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Urzędnik Urzędnik

0 0

Zawsze wygrywają sklepy te największe, w Gorlicach jest trzy sklepy Biedronki i 50% sklepików pobierających towar z promocji z sieci Biedronka. 02:40, 15.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%