Zamknij
REKLAMA

To już się dzieje. Kobiety w tej firmie mają dodatkowy urlop

16:52, 14.01.2022 | Źródło: Wirtualne Media
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Krakowska agencja kreatywna More Bananas wprowadziła... urlop menstruacyjny. - To dowód pewnej dojrzałości zarządzania i dbałości o zespół. Jesteśmy przede wszystkim ludźmi - mówi dla Wirtualnych Mediów Artur Ragan, content marketing manager. 

Płatny urlop menstruacyjny został wprowadzony od początku 2022 roku.

Skorzystanie z przysługującego dnia wolnego nie wymaga żadnych formalności. Wystarczy jedynie tego samego dnia rano zgłosić swoją nieobecność bezpośrednim przełożonym. 

Zgodnie z regulaminem, który powstał na potrzeby dodatkowego dnia wolnego, każdej osobie menstruującej przysługuje jeden dzień wolny od pracy w miesiącu. 

- Inicjatywa ma służyć skorzystaniu z dnia wolnego w okresie wzmożonego bólu i niedogodności związanych z menstruacją, bez utraty dnia urlopu wypoczynkowego. Cieszę się, że udało się wprowadzić nam coś takiego w agencji, co jak się okazuje, aby było prawnie poprawne, nie jest wcale takie proste - mówi Anna Ledwoń-Blacha z More Bananas dla serwisu Wirtualne Media. 

Za urlop menstruacyjny nie przysługuje ekwiwalent. Niewykorzystany dzień nie przechodzi na kolejny miesiąc. 

- Wymiar dla osoby zatrudnionej w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy - tłumaczy Ledwoń-Blacha.

Agencja kreatywna zaznacza, że liczy na to, że jej pomysł zaczną kopiować inne przedsiębiorstwa z całej Polski. 

- To dowód pewnej dojrzałości zarządzania i dbałości o zespół. Jesteśmy przede wszystkim ludźmi - mówi dla Wirtualnych Mediów Artur Ragan, content marketing manager. 

(Źródło: Wirtualne Media)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

NaNa

2 1

Coraz bliżej tego że faceci będą gardzić kobietami. Ja chcę urlop erekcyjny. Jak to mówią nie ufaj niczemu co krwawi tydzień i nie umiera. 18:30, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A czy to ważne...A czy to ważne...

2 1

Na sam początek pytanie do wszystkich wyznawców "równości społecznej"- Czy czujecie się oburzeni? Bądź co bądź kobiety zostały potraktowane nierówno (co prawda na ich korzyść, ale jednak nierówno) w stosunku do mężczyzn.
Wracając do zaistniałej sytuacji- wyżej wymieniony przywilej wprowadziła prywatna firma. To jej władza (prezes i zarząd) odpowiadają za skuteczność wprowadzanych decyzji i tylko historia pokaże czy mieli rację (firma zanotuje zyski), czy jej nie mieli (firma nie zanotuje zysków). Oczywiście można zadać pytania- kto przejmie obowiązki poszczególnych pracownic podczas ich nieobecności, ale jak już wspomniałem- to już problem kadry zarządzającej tej firmy.
Cytat: "Agencja kreatywna zaznacza, że liczy na to, że jej pomysł zaczną kopiować inne przedsiębiorstwa z całej Polski."
Już teraz strach jest zatrudnić kobietę do pracy (ciąża, macierzyńskie itd). Dodajcie jeszcze po 1 dniu wolnego (płatnego, usprawiedliwionego) w miesiącu- już widzę tłum przedsiębiorców chcących zatrudniać kobiety. 19:47, 14.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RR

1 1

A może ten dzień wolnego, aby nie marudziły w pracy jak mają okres. 20:58, 14.01.2022


0%