Zamknij
REKLAMA

Robił to codziennie przez 18 miesięcy. Teraz może iść siedzieć na 5 lat

14:30, 29.07.2021 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

65-latek z Tarnowskich Gór (Śląskie) przez półtora roku, codziennie wywoził rowerem jedną granitową kostkę brukową z terenu dworca kolejowego. Ukradł materiał za kwotę ponad 50 tysięcy złotych. Co mu za to grozi? 

O kradzieży kostki poinformowało PKP, które było zaniepokojone, że od dłuższego czasu z terenu nieczynnego dworca stopniowo ubywa kostki brukowej. 

- Okazało się, że od początku stycznia 2020 roku, ktoś z terenu nieczynnego dworca kolejowego w Miedarach ukradł blisko 170 metrów kwadratowych tego materiału. Straty, jakie poniosła kolei w wyniku kradzieży, sięgają kwoty ponad 50 tysięcy złotych - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. 

Sprawą zajęli się tarnogórscy kryminalni, którzy dość szybko ustalili potencjalnego złodzieja. Mundurowi pofatygowali się do wytypowanej osoby. 

-  Na posesji 65-latka znaleziono skradzioną kostkę granitową. Mężczyzna od razu przyznał się do kradzieży. Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego kradł kostkę od kilkunastu miesięcy - dodaje policja. 

Jak się okazuje, mężczyzna codziennie po jednej sztuce kostki przewoził rowerem na swoją posesję.

Co mu teraz grozi? 

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Podejrzanemu grozi nawet 5 lat więzienia. Policjanci odzyskali już też skradzioną kostkę. Ta już niebawem wróci do właściciela. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

nijakinijaki

0 0

coś tu jest nie tak jeżeli kradł 1 kostkę granitową o wymiarach 10 cmx10 cm to potrzebuje 100 dni na metr kwadratowy. aby ukradł 170m2 za 547 dni kostka musiała by mieć wymiar 60cmx50cm ale to nie jest kostka tylko płyta granitowa. a tak poza tym to musiał kraść po 0,3 m2 dziennie aby tyle uzbierać 20:37, 30.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%