Zamknij
REKLAMA

Premier: ulgi w komunikacji, dwa dni wolne w pracy, pakiet konsultacji medycznych dla oddających osocze

17:21, 25.11.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Premier podkreślił, że obecnie nie mamy jeszcze odpowiedniego leku na COVID-19, ale - dodał - "wiemy, że osocze ozdrowieńców podane w odpowiednim momencie potrafi podnieść szanse na wyzdrowienie osób chorych". Morawiecki zaznaczył, że oddanie osocza trwa około pół godziny. "Te 30 minut może oznaczać życie dla kogoś innego" - podkreślił.

Osocze ozdrowieńca to na tym etapie walki z pandemią lek ratujący życie - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Poinformował, że osoby oddające osocze mogą skorzystać z ulg w PIT, przysługują im dwa dni wolne od pracy, ulgi na przejazd koleją i transportem miejskim oraz pakiet konsultacji medycznych.

Jak zaznaczył, osocze ozdrowieńców jest "lekiem, który na tym etapie walki z pandemią jest bardzo ważny; jest substancją ratującą życie". Według premiera oddanie osocza, to o nie tylko szlachetny czyn, ale "też akt, który może oznaczać uratowanie życia i zdrowia innym osobom". Morawiecki dodał, że osocze pobrane od jednego ozdrowieńca może zostać podane trzem osobom chorym na COVID-19.

Poinformował, że osoby oddające osocze mogą skorzystać z ulg w podatku PIT tzw. ulgi z tytułu darowizny. Osobom tym przysługują też dwa dni wolne od pracy, ulgi na przejazd koleją i transportem miejskim oraz pakiet konsultacji medycznych. (PAP)

autor: Marzena Kozłowska

mzk/ par/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Wku.wionyWku.wiony

1 2

No kur.a mać. I co jeszcze ten morawiecki (przepraszam Kaczyński) obieca? Jestem astmetykiem i nawet krwi nie wolno mi oddać i przez to ze mam takie schorzenie to mam być w dupe wyje. any bo nasi milosciwie nam panujący chcą ściągnąć ludzi? Może niech zrobią tak, ze kto nie odda osocza będzie *%#)!& w du.e bo mnie to akurat wszystko jedno 17:16, 26.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

🇵🇱🇵🇱

2 0

Wredny egoista 🤬 19:38, 29.11.2020


REKLAMA