Zamknij
REKLAMA

Koronawirus - bieżące podsumowanie dla naszego województwa

14:53, 25.03.2020 | Biuro Prasowe Wojewody Małopolskiego
REKLAMA
Skomentuj

Aktualnie w Małopolsce mamy 51 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Najmłodsza zakażona osoba ma 12 lat, najstarsza 74 lata. 19 zakażonych pochodzi z Krakowa, 5 osób – z powiatu nowosądeckiego, po 4 – z powiatów dąbrowskiego i myślenickiego, po 3 – z powiatów krakowskiego, wielickiego i wadowickiego, po 2 – z Tarnowa i powiatu bocheńskiego, po 1 – z powiatów limanowskiego, nowotarskiego, gorlickiego, brzeskiego, tarnowskiego i innego województwa.

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

Część osób, u których potwierdzono zakażenie, czuła się na tyle dobrze lub nie miała objawów, że aktualnie pozostaje w izolacji domowej. Dlatego też obecnie liczba hospitalizowanych jest mniejsza niż liczba osób z potwierdzeniem zakażenia. Wśród hospitalizowanych są też osoby oczekujące na wynik badania.

Przypomnijmy. Co do zasady, nie każda osoba, która ma potwierdzone zakażenie koronawirusem, wymaga hospitalizacji. Jeżeli ktoś czuje się dobrze, to na podstawie wskazań lekarza może pozostać w domu (lekarz ocenia, czy jest potrzeba hospitalizacji). Nie jest to wtedy kwarantanna, a izolacja.

Jedna osoba z potwierdzonym zakażeniem przebywa w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, pozostali pozostają pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Większość z nich jest w dobrym lub stabilnym stanie. Stan dwóch osób określa się jako ciężki stabilny.

Jeśli chodzi o źródło zakażenia, to sytuacja w tym zakresie ulega zmianie. W początkowej fazie w głównej mierze był to kontakt z osobą, która przebywała za granicą lub sam pobyt za granicą (we Włoszech, Austrii, Francji, USA, Norwegii, Anglii, Finlandii). Obecnie najczęściej źródłem zakażenia jest kontakt z potwierdzonym przypadkiem.

Do tej pory w Małopolsce wykonano prawie 1300 badań laboratoryjnych. Badania w laboratorium w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II rozpoczęliśmy 12 marca. Od 12 do 24 marca wykonano tam 854 badania. Prowadzi je też Szpital Uniwersytecki w Krakowie. W okresie od 18 do 24 marca wykonano tam 407 badań.

Wobec pytań dotyczących zgonu mieszkańca powiatu bocheńskiego, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, informujemy, że osoba ta przebywała w izolacji domowej, co oznacza, że w jej przypadku lekarz, oceniając stan zdrowia, nie stwierdził potrzeby hospitalizacji. Oczywiście w sprawie ustalenia przyczyny zgonu trwają czynności stosownych organów.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

PolakPolak

23 2

Jak można izolować w domu chorego, skoro przebywają w nim członkowie rodziny? 15:08, 25.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

LoloLolo

4 0

Dokładnie jaki jest w tym sens jeśli członkowie rodziny wychodzą 19:49, 25.03.2020


elfelf

2 0

Członkowie rodziny wiedzą kogo mają w domu i w ich interesie jest postępować tak by się nie zarazić.Do wszystkich tych co chcą by znaczyć zakażonych, by się nie zarazić , siebie jak i każdego napotkanego trzeba traktować jako potencjalnego siejącego zarazę.Nikt nie wie co kiedy złapał i jak będzie przebiegała choroba. 08:49, 26.03.2020


bbbb

16 0

Pytanie, oni w ogóle leczą czy tylko jak masz jakieś niezbyt duże objawy zostajesz w domu i czekach... Wóz albo przewóz... 16:21, 25.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AroAro

4 1

A czy słyszałeś o leku na koronawirusa bo ja nie, lek nie istnieje, leczenie jest jedynie obiawowe więc podaje się leki żeby złagodzić obiawy, jeżeli chory przechodzi chorobę lekko ma silny organizm dobra odporność ma objawy lekkie i zostaje w domu. Organizm w takim przypadku powinien sam sobie poradzić z wirusem. Jeżeli obiawy się nasilą być może konieczna będzie hospitalizacja, jeżeli ktoś mieszkał z osobą która już ma obiawy myślę że albo już był chory albo na 100%jest lub będzie wiec powinien również zostać w domu na kwarantannie o obserwować swój stan zgodnie z zaleceniami dla osób na kwarantannie. Jeżeli każdego kto ma koronowirusa będziemy zawozili do szpitala za chwilę będziemy mieli szpitale przepełnione. Więc osoby z łagodniejszym przebiegiem choroby powinny być leczone w domu. 21:11, 25.03.2020


parkowaparkowa

1 1

Kiedy się to skończy się pytam ??? kiedy będzie normalnie ///.... :( 22:54, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LechLech

0 1

Ja przekroczyłeś granicę 20 marca i niby takie wielkie kotrole miały być i do tej pory nikt nie był chodź stosuje się do zaleceń dostania w domu 10:17, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone