Zamknij
REKLAMA

Prof. Horban: niemal pewne są obowiązkowe szczepienia dla pracowników ochrony zdrowia; rozważamy je także dla nauczycieli

14:31, 29.07.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Prof. Horban pytany w TVN24, czy podjęto decyzje dotyczące obowiązkowych szczepień dla niektórych grup zawodowych, przekazał, że "decyzji nie ma, ale jesteśmy bardzo blisko wydania zaleceń".

Niemal pewne jest wydanie zaleceń dotyczących obowiązkowych szczepień dla pracowników ochrony zdrowia - przekazał w czwartek przewodniczący Rady Medycznej przy premierze prof. Andrzej Horban. Dodał, że Rada rozważa także obowiązek szczepień m.in. dla nauczycieli i pracowników administracji.

W kontekście konkretnych grup zawodowych do obowiązkowych szczepień, profesor wskazał na "pracowników ochrony zdrowia, zwłaszcza wszystkich, którzy mają kontakt z pacjentem". Jego zdaniem, "niemal pewne jest, że ta grupa zostanie objęta obowiązkowymi szczepieniami".

Horban podkreślił, że do rozważenia są obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli. "Część nauczycieli jest niezaszczepiona, a ta grupa zawodowa jest narażona na zakażenie poprzez liczny kontakt z dziećmi" - dodał.

Jak przekazał przewodniczący Rady Medycznej, mogą się pojawić zalecenia dotyczące obowiązkowych szczepień dla pracowników administracji, "pracujących na pierwszej linii frontu, mających kontakt z masowo pojawiającymi się petentami", pracowników sklepów wielkopowierzchniowych i służb porządkowych.

Horban wyraził nadzieję, że decyzje te zostaną podjęte do końca przyszłego tygodnia. Jak zaznaczył, koszty obowiązkowych szczepień pokrywa państwo. (PAP)

ipa/ krap/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

LL

3 0

No to posypią się procesy sądowe od każdej zmuszonej osoby z powikłaniami. 16:27, 31.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A czy to ważne...A czy to ważne...

2 0

Dobrze, a więc mam takie skromne pytanie?
A co władza zrobi z niepokornymi którzy jednak się nie zaszczepią? Większość osób pracujących w sektorze państwowym- zarówno urzędnicy jak i funkcjonariusze zostało zatrudnionych/pełni służbę na podstawie określonych wymagań znajdujących się w stosownym akcie prawnym (np. są tam wyszczególnione odpowiednie wykształcenie, niekaralność, stan zdrowia itp.- nic nie pisze o posiadaniu stosownych szczepień itp.)? Mało tego- lekarze i pielęgniarki są w naszym kraju naprawdę perspektywicznym zawodem- zawsze ich mało. Co jeśli lekarze lub pielęgniarki nie zaszczepią się? Zostaną zwolnieni? (Bądź co bądź, ale lekarz i pielęgniarki, znający choćby w stopniu podstawowym język obcy, nie musi się martwić o brak pracy).
19:25, 31.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%