Zamknij
REKLAMA

Elżbieta Ruchała na finiszu swojej kampanii wyborczej

22:49, 11.10.2019 | Agencja Reklamy GORLICE24.pl
REKLAMA

Adwokat Elżbieta Ruchała właśnie dotarła do końca swojej pierwszej w życiu kampanii wyborczej do parlamentu. Trzeba przyznać, że do zadania podeszła niezwykle ambitnie bowiem od kilku tygodni niemal codziennie można było ją spotkać na ulicach miast i miasteczek oraz wsi od Biecza po Zakopane.

Ostatnia prosta w kampanii i jakie spostrzeżenia?

Uznałam ,że najlepszą formą prowadzenia skutecznej kampanii jest bezpośredni kontakt z wyborcami , rozmowy z nimi i przekonanie ich do wsparcia Koalicji Obywatelskiej i głosowania na mnie. Roznosząc osobiście ulotki po naszych miastach okręgu wyborczego  nr 14, mogłam przekonać się, iż mieszkańcy naszego Regionu są  bardzo życzliwi  i uprzejmi . Sytuacje niemiłe też się zdarzały, ale to były sporadyczne przypadki i w tych przypadkach dał się zaobserwować wpływ propagandy serwowanej przez media publiczne.

Jaki był najbardziej niemiły incydent, z którym się Pani spotkała?

Na stacji paliw BP w Nowym Sączu zostałam zaatakowana przez pracownika tej stacji obraźliwymi słowami. Zarzutem  było to, że jestem z Koalicji Obywatelskiej. Takie zachowanie stoi w sprzeczności z wytyczonymi standardami dla tej stacji. Nie może być takiej sytuacji, iż do  miejsc publicznych mają prawo dostępu osoby o określonej przynależności politycznej lub że dokonuje się podziału ludzi pod względem ich zamożności, wyglądu czy też innych cech. Później dochodzi do takich sytuacji, jak zabójstwo Prezydenta Gdańska. Na szczęście w całym okręgu nr 14 było to jedyne miejsce, w którym osobiście przekonałam się ile agresji jest u naszych politycznych adwersarzy .Nie będę ukrywać ,że bulwersuje mnie aż takie zaangażowanie Kościoła w kampanię wyborczą. Dopuszczenie do wywieszania materiałów wyborczych  PIS na kościelnych ogrodzeniach , organizowanie spotkań z kandydatami PIS-u w salkach katechetycznych, czy też agitacja podczas kazań to prosta droga do kolejnego podziału ludzi kościoła.

Dlaczego uważa Pani, że nastąpił rozłam Kościoła?

Mediom udało się sprzedać przekaz, iż każdy katolik powinien głosować na Prawo i Sprawiedliwość . Ten przekaz jest rozpowszechniany przez niektóre Parafie. Fakt zaś jest taki, iż Kościół to wspólnota duchowa, religijna a nie partia polityczna. Doprowadza  to do kryzysu w  Kościele i podziału wśród wiernych na katolików dla których przynależność polityczna jest bez znaczenia. Są tacy , którzy  uczestniczą wyłącznie w mszach świętych w kościołach , w których nie poruszane są sprawy polityczne, tylko duchowe oraz na wyznawców kaczokatolicyzmu, którzy religię utożsamiają z partią polityczną, wypaczając doktrynę chrześcijaństwa. We wszystkich publicznych oraz prawicowych mediach  promowana jest co mnie przeraża,  nienawiść do innych ludzi. To w sektach zniewala się ludzi i nimi manipuluje. Wychwala się w nich zasługi rządu w oferowaniu tanich mieszkań , różnego rodzaju wsparcia finansowego z naszych podatków i ogólnie rozdawnictwa co można ująć w słowach Prawo i Socjalizm Nie jest za tym najlepszym rozwiązaniem prześciganie się w populizmie..

 Co Panią najbardziej drażniło w czasie roznoszenia ulotek?

Najbardziej absurdalne dla mnie było to, gdy zdarzyło mi się spotkać np. grupkę kilku mężczyzn w środku dnia, którzy zachwalali swoje życie dzięki świadczeniom 500 plus, bo mają czas na siłownię. Było to straszne, gdy mówili, że nie pracują.  Jest to wypaczenie Rodziny. Trzeba brać to pod uwagę, że w tych Rodzinach uczy się, iż wsparcie socjalne się po prostu należy. Spotykałam też ludzi, którzy ciężko pracują na utrzymanie swoich Rodzin, zarówno mąż jak i żona i tutaj absolutnie nie mam zastrzeżeń, że takim ludziom należy się pomoc, tak samo jak i osobom, które w skutek rożnych zdarzeń losowych nie mogą samodzielnie zarabiać na życie.

Jaki jest Pani program?

Mój program opiera się na programie wyborczym Koalicji Obywatelskiej. Jest to program racjonalny, a nie utopijny. Wspólnie z innymi kandydatami Koalicji Obywatelskiej już od dawna poruszaliśmy problem zanieczyszczenia powietrza w Małopolsce. Ciągle też walczymy o praworządność w naszym kraju. W moim przekonaniu bardzo istotne jest rozwiązanie problemów w służbie zdrowia, tak, aby Polska przestała być fabryką specjalistów dla innych krajów, odciążenie SORów poprzez wznowienie dyżurów świątecznych i nocnych w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej, wprowadzenie profilaktyki zdrowotnej, równego dostępu dla szczepionek, realnej polityki lekowej polegającej na robieniu zapasów i uniezależnienie się od dostaw leków z zagranicy na rzecz rodzimych producentów, stworzenie wspólnych standardów ochrony zdrowia takich jak w Unii Europejskiej. Wprowadzenie programu „niższe podatki, wyższa płaca”.

Praca musi się opłacać. To ludzie, którzy zarobkują płacą podatki, by w następnej kolejności pieniądze te utrzymywały nasz kraj. Także praca na „swoim” musi się opłacać. Jestem też za wspieraniem przez budżet centralny tych inwestycji  komunikacyjnych  , które pozwolą na szybkie dotarcie ludzi do miast naszego regionu / przykładem może być ciągłe odwlekanie budowy drogi ekspresowej Nowy Sącz – Brzesko / ale i poprawę dostępności mieszkańców wszystkich  miejscowości do takich usług publicznych jak edukacja , ochrona zdrowia czy kultura.

Jeśli podzielacie Państwo mój pogląd na życie bardzo uprzejmie proszę o głos 13 października na mnie ... lista nr 5, pozycja nr 5

Publikacja sfinansowana z środków KWW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni

(Agencja Reklamy GORLICE24.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA